Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

O czym będzie projekt „Ławeczka Pamięci - Rewitalizacja Zapomnianych Miejsc”

  • Napisane przez  Mariusz Kapczuk
Fot. SHK Tempelburg Fot. SHK Tempelburg

11 stycznia ogłoszone zostały wyniki naboru w Programie Społecznik na lata 2019-2021 realizowanego przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. na mocy umowy podpisanej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

Miło nam poinformować, że w gronie laureatów ponownie znalazło się Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne TEMPELBURG z Czaplinka, które zgłosiło swój projekt pod nazwą  ''Ławeczka Pamięci - Rewitalizacja Zapomnianych Miejsc'' – informują pasjonaci

Na blisko 140 zgłoszonych inicjatyw w subregionie C, obejmującym powiaty choszczeński, drawski, kołobrzeski, świdwiński, wałecki , projekt stowarzyszenia Tempelburg, znalazł się na 28 miejscu otrzymując blisko 89 punktów na 100 możliwych.

O czym będzie projekt „Ławeczka Pamięci - Rewitalizacja Zapomnianych Miejsc”

W ramach tego zadania, poprzez rewitalizację zaniedbanych cmentarzy, zadbamy o przywrócenie pamięci o byłych mieszkańcach tych ziem. Mamy ogromną nadzieję, że ''Ławeczka Pamięci - Rewitalizacja Zapomnianych Miejsc'', będzie projektem cyklicznym, który przyczyni się do ocalenie od zapomnienia i od całkowitego zniszczenia cmentarzy zagubionych wśród łąk ,pól i lasów w powiecie drawskim i gminie Czaplinek – opowiadają członkowie stowarzyszenia

Realizowany przez samorząd województwa zachodniopomorskiego Program "Społecznik" to szansa dla organizacji pozarządowych i związanych z nimi grup nieformalnych na zdobycie funduszy na realizację własnych pomysłów ważnych dla lokalnych społeczności. Realizacja projektu przeprowadzona zostanie w miesiącach marcu oraz kwietniu i będzie kontynuacją naszych działań rozpoczętych w 2019 roku w ramach programu ‘’Rewitalizacji Miejsc Pamięci’’ .

O czym będzie projekt „Ławeczka Pamięci - Rewitalizacja Zapomnianych Miejsc”

Zapraszamy wszystkich do współpracy  - zachęca Mariusz Kapczuk prezes SHK TEMPELBURG

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej