Czym się kierować przy wyborze ultrabooka?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Fot. pexels.com  Fot. pexels.com

Długi czas żywotności baterii, niewielkie rozmiary i stosunkowo mała waga - to dla wielu główne argumenty, które przemawiają za tym, że zakup ultrabooka jest bardzo dobrą decyzją. Nic dziwnego, bo cechy te umożliwiają pracę niemal w każdych warunkach. Zanim jednak podejmiemy decyzję o wyborze konkretnego modelu, warto dokładnie określić swoje oczekiwania względem niego, a następnie przyjrzeć się bliżej jego specyfikacji. Na co warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy. 

Wybór ultrabooka - określ swoje potrzeby

Ultrabooki dedykowane są różnym potrzebom, więc zanim zdecydujemy się na konkretny model, warto zadać sobie pytanie, na czym najbardziej nam zależy. Producenci często muszą iść na kompromisy oferując różnego rodzaju funkcje, stąd też dokładne sprawdzenie tego czy dany sprzęt posiada te, które nas interesują najbardziej, ma duże znaczenie. Po pierwsze warto rozważyć kondycję naszego budżetu - różnice w półkach cenowych często bywają naprawdę duże. Bardzo ważne jest też to, do jakich prac będziemy wykorzystywać ultrabooka, jak również gdzie najczęściej będziemy pracować, w tym czy w grę wchodzą częste wyjazdy. Kolejny krok, to zweryfikowanie podzespołów, które powinny być dla nas o wiele bardziej decydującym czynnikiem zakupowym niż cena.

Specyfikacja ultrabooka - na co zwrócić uwagę?

Niewątpliwie jednym z najważniejszych parametrów na jakie zwracamy uwagę przy wyborze komputera jest jego ekran - nie inaczej powinno być w przypadku ultrabooka. Dla wielu w zupełności wystarczą ekrany o wielkości 13. lub 14 cali, jednak nie jest to regułą. O wiele większe znaczenie powinna mieć dla nas zdecydowanie technologia matrycy oraz rozdzielczość. W standardzie najczęściej spotykana jest Full HD, natomiast modele z wyższej półki cenowej wyposażone są w IPS czy też wyświetlacz OLED.

Bardzo istotną kwestią jest także żywotność baterii. Takim minimum jest przynajmniej 5 godzin. Nie bez znaczenia pozostaje również ciężar sprzętu. O ile wszystkie ultrabooki są lekkie, o tyle waga poszczególnych modeli różni się w zależności od wykorzystanych w nich podzespołów. W podjęciu decyzji o wyborze konkretnego na pewno pomoże nam określenie tego, jak często podnosimy sprzęt oraz podróżujemy. Koniecznie zwróćmy także uwagę na podzespoły od których zależy moc obliczeniowa, a więc wykorzystany procesor, jak również pamięć RAM.

Koniec końców warto zwrócić także uwagę na design. Jest to jednak kwestia mocno indywidualna. Na pewno ultrabook na który się zdecydujemy powinien spełniać chociażby standardowe oczekiwania pt. estetyka wykonania i przynajmniej przyzwoita jakość.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto