Przygotuj się na Święta i Nowy Rok. Poznaj top 5 dekoracji domu na okres świąteczno-noworoczny

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Przygotuj się na Święta i Nowy Rok. Poznaj top 5 dekoracji domu na okres świąteczno-noworoczny

Okres świąteczno-noworoczny jest jedyny w swoim rodzaju, bowiem to wtedy wielu z nas myśli o dodatkowych dekoracjach domu, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Oczywiście są te oczywiste i tradycyjne, a także nietuzinkowe i nowoczesne. Niektóre zaczerpnięte z ludowej tradycji, a inne z kultury masowej. Poznaj zatem top 5 dekoracji na okres-świąteczno-noworoczny, nie tylko świetlnych.

Po pierwsze: choinka w różnych wersjach – wybierz model dla siebie

Na pewno w żadnym domu nie może zabraknąć dekoracji w postaci choinki i nie trzeba wcale wybierać naturalnego, obciętego drzewka, które później będzie nadawać się tylko na śmietnik. Lepiej wybrać takie, które jest ukorzenione i będzie mogło być zasadzone w ogrodzie. Oczywiście można zdecydować się także na choinkę stworzoną z metalowych prętów i oświetloną diodami LED czy też symboliczny model wykonany ze szkła. Żywą choinkę należy tak udekorować, by później jeszcze do czegoś się nadawała i nie zmarniała. Zatem można wybrać lekkie ozdoby i umieścić je na specjalnych haczykach, które ni zniszczą gałęzi. Zamiast tradycyjnych lampek choinkowych można wybrać węże świetlne led, które znacznie łatwiej rozmieścić na drzewku. Dobrze sprawdzają się ozdoby z masy solnej. W takim przypadku można stworzyć np. choinkę całą w bieli. Ciekawym pomysłem są także ozdoby z wycinanek czy bibuły albo suszone jabłka, pomarańcze, orzechy, a także pierniki na choinkę. Najlepiej jeśli są przygotowywane każdego roku, wtedy mogą być nawet przeznaczone do schrupania.

Po drugie: jemioła nad progiem domu

Poza choinką można zadbać o dekorację progu domu. Nad nim można zawiesić jemiołę. Jest ona symbolem pomyślności w kolejnym roku i według ludowych wierzeń ma odpędzać złe moce. Dodatkowo jemioła wprowadza do wnętrza zapachy natury. Według tradycji ludowej jemioła jest także symbolem płodności. Można ją zawiesić na półeczce na ścianie, na której znajduje się dekoracyjna latarenka albo świeczka. Trzeba pamiętać, że według zabobonu, by zadziałała magiczna moc jemioły należy ususzoną gałązkę przechowywać przez cały rok.

Po drugie: wieniec na drzwi z bombkami czy darami lasu bądź słodkimi wypiekami

Kolejnym obowiązkowym elementem dekoracyjnym, który znalazł się w naszym zestawieniu jest wieniec. Jak wiadomo wieniec adwentowy jest symbolem oczekiwania na święta. Jednak taki element pozbawiony świeczek można zawiesić na drzwiach. Oczywiście warto go odpowiednio ozdobić. Sprawdzą się szyszki, które można spryskać złotym lakierem albo też pozostawić w naturalnej postaci. Można wykorzystać podobnie udekorowane orzechy włoskie, jarzębinę, owoce jemioły, a także bombki, gwiazdki, śnieżynki, suszone jabłka, pierniki czy inne dekoracje. Rzecz jasna nie wszystko powinno znaleźć się na jednym wieńcu, ale spośród tych elementów można skomponować bardziej nowoczesny lub rustykalny.  Potrzebna będą też sosnowe lub świerkowe gałązki do uplecenia wieńca.

Po czwarte: kulki LED do oświetlenia wnętrza i aromatyzowane świece

Na pewno na sylwestra nie może zabraknąć odpowiedniego oświetlenia, zresztą sprawdzi się ono także w czasie świątecznym i późniejszym karnawale. Mowa o kulkach LED. Można zdecydować się na żarówki jednokolorowe: czerwone, niebieskie czy zielone albo wybrać modele z kolorowymi diodami, których światłem można sterować przy użyciu pilota. Można w ten sposób stworzyć dyskotekową atmosferę albo bardziej zimową aurę wybierając niebieskie światło. Oprócz takich żarówek wkręcanych w kinkiety czy główne oprawy, warto wybrać także aromatyzowane świece, które wprowadzą do wnętrza nutę świątecznego nastroju.

Po piąte:  girlandy dekoracyjne led do ozdoby schodów, parapetu, łóżka, czy też sofy lub okna

Naszą ostatnią propozycją są girlandy led, które można umieścić zarówno przy schodach, oplątując je na balustradzie, czy na parapecie umieszczając je pomiędzy tiulowym materiałem i świeczkami w szklanych świecznikach. Takie dekoracje mogą rozświetlić także wezgłowie łóżka albo oparcie sofy. Oczywiście można je także rozwiesić na karniszu i tym samym udekorować świetlnym blaskiem także okno. Oczywiście znajdziemy także wiklinowe, plastikowe czy metalowe ozdoby z diodami led, które można zawiesić na samej szybie okna, np. śnieżynki, które sprawdzą się nie tylko na święta i będą mogły zdobić okna przez całą zimę.

Jest wiele udanych dekoracji świąteczno-noworocznych. Pośród nich mogą znaleźć się również te zapożyczone z innych kultur, np. skarpety na prezenty wieszane pod kominkiem. Możliwości jest naprawdę wiele, a ograniczeniem jedynie wyobraźnia.      

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto