Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Chcą pozyskać środki na modernizację filii pogotowia w Drawsku Pomorskim

  • Napisane przez  DSI za WZP
Filia pogotowia w Drawsku Pomorskim Fot. DSI Archiwum. Filia pogotowia w Drawsku Pomorskim Fot. DSI Archiwum.

Zachodniopomorskie po raz kolejny walczy o wsparcie z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. To środki na potrzebną modernizację bazy lokalowej filii Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, m.in. w Drawsku Pom., Koszalinie, Sławnie, Pyrzycach, Darłowie. Województwo chce też  poprawić warunki diagnostyki i leczenia w oddziałach pulmonologicznych i leczenia chorób płuc w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie. Będzie też starać się o wsparcie w zakupie 10 pociągów wykorzystywanych do obsługi Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

Zgodnie z założeniami Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych od 10 do 28 grudnia 2020 r. trwa kolejny nabór z alokacją 1,65 miliarda złotych. Każda jednostka samorządu terytorialnego może złożyć maksymalnie trzy wnioski.

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego ponownie ubiega się o finansowanie wsparcie dla inwestycji:

  1. Poprawa warunków diagnostyki i leczenia w oddziałach pulmonologicznych i leczenia chorób płuc w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie. Przedmiotem inwestycji jest dostosowanie infrastruktury SP WSZ w Szczecinie poprzez modernizację budynków i zakup specjalistycznego sprzętu medycznego do działań związanych z zwalczaniem i leczeniem skutków wywołanych COVID-19 oraz innymi chorobami zakaźnymi. Inwestycja polegać będzie na :
  • - przebudowie skrzydła zachodniego starej części budynku głównego oraz części budynku administracyjno-gospodarczego szpitala wraz z przebudową łącznika na potrzeby Oddziałów Pulmonologii i Gruźlicy, Oddziału Wewnętrznego oraz Poradni Gruźlicy i Chorób Płuc w SPWSZ w Szczecinie w lokalizacji przy ul. A. Sokołowskiego 11
  • - dostosowaniu budynku Zakładu Diagnostyki Medycznej wraz z zakupem oraz przeniesieniem wysokospecjalistycznego sprzętu medycznego w SPWSZ w Szczecinie w lokalizacji przy ul. Arkońskiej 4.

Wnioskowana kwota: 82 000 000 zł

  1. Modernizacja bazy lokalowej filii Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Przedmiotem inwestycji jest przebudowa, budowa, remont i modernizacja bazy lokalowej filii Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, m.in. filii w: Drawsku Pom., Koszalinie, Sławnie, Pyrzycach, Darłowie.  Inwestycja ma na celu zapewnienie wyspecjalizowanej i odpowiadającej potrzebom społeczności lokalnej województwa zachodniopomorskiego infrastruktury ochrony zdrowia. Wnioskowanych środków:18 000 000 zł
  2. Zakup 10 dwunapędowych pojazdów do obsługi kolejowych przewozów pasażerskich, które umożliwią włączenie pociągów obsługujących obszary szczególnego wykluczenia w sieć Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

Wnioskowana kwota 200 000 000 zł

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej