Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Pierwsze osoby w naszym województwie już zaszczepione przeciwko COVID-19

  • Napisane przez  DSI, ZUW
Pierwsze osoby w naszym województwie już zaszczepione przeciwko COVID-19

Dziś rano (27.12.2020) na Pomorzu Zachodnim podano pierwsze dawki szczepionki przeciwko COVID-19. Pierwsze zaszczepione osoby to personel szpitala wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie.

- Solidarność jest naszym polskim znakiem firmowym. Solidarnie powinniśmy się zaszczepić wszyscy – podkreślał dziś wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki – Dziś rozpoczynamy szczepienia w etapie „O”, czyli personelu medycznego i niemedycznego placówek służby zdrowia, osób które mają codzienny kontakt z osobami chorymi na COVID-19. Niebawem rozpoczną się szczepienia dostępne dla wszystkich obywateli. Jak najwięcej osób powinno się zaszczepić, byśmy przerwali pandemię i wrócili do normalnego życia – do pracy, do szkoły. Pomyślmy o wszystkich osobach starszych, przewlekle chorych, dla których koronawirus jest niezwykle groźny. Zadbanie o nich i przerwanie łańcucha zakażeń to nasza odpowiedzialność, więc apeluję: zaszczepmy się wszyscy.

Pierwsze dawki szczepionki w szpitalu przy ul Arkońskiej przyjęli m.in. lekarze, pielęgniarki, pracownicy administracji. Pierwszą zaszczepioną osobą była prof. Marta Wawrzynowicz- Syczewska, specjalistka ds. chorób zakaźnych i transplantologii klinicznej.

- Jestem szczęśliwa – powiedziała prof. Marta Wawrzynowicz-Syczewska po szczepieniu - Czekałam na to wiele tygodni. To wspaniały triumf nauki nad wirusem. To nadzieja na pokonanie pandemii.

Szczepienia przeciwko COVID-19 to jedna z najbardziej złożonych operacji logistycznych w historii Polski. 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej