Sobota: utrudnienia w Drawsku. Trwa przyłączanie Polnej do drogi krajowej

  • Napisane przez  DSI
Sobota: utrudnienia w Drawsku. Trwa przyłączanie Polnej do drogi krajowej

Uważajcie. Trwają prace drogowe zmierzające do włączenia fragmentu drogi Polnej do drogi krajowej nr 20. Prace trwają na wysokości biblioteki. To realizacja w ramach inwestycji gminnych dróg: Ogrodowej, Polnej i Spokojnej.

Przypomnijmy, że gmina Drawsko Pomorskie pozyskała środki z Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki temu drawski ratusz wyremontuje ulice: Ogrodową, Polną oraz Spokojną. Dofinansowanie z FDS wynosi 616,792 tys. zł.

Przyjęty zakres robót inwestycji

  • - w ulicy Polnej, budowa kanalizacji deszczowej, przebudowa oświetlenia drogowego oraz przebudowa jezdni wraz z budową jednostronnego chodnika na odcinku przebiegającym przy targowisku miejskim,
  • - w ulicy Polnej, na odcinku od wjazdu do Lidla do ul. Ogrodowej: ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej jezdni wraz z przebudową istniejącego chodnika,
  • - w ulicy Ogrodowej, budowa kanalizacji deszczowej i ułożenie nowej nawierzchni jezdni i chodników,
  • - w ulicy Spokojnej, ułożenie nowej nawierzchni jezdni i chodników.

Tym razem postawiliśmy na trzy ulice w centrum miasta: Ogrodową, Polną i Spokojną, które były w bardzo złym stanie technicznym i od lat wymagały remontu. Ich modernizacja jest konieczna ze względu na bezpieczeństwo pieszych, ale też usprawnienia komunikacyjne. Prace będą dotyczyły odcinka o łącznej długości 565 metrów, i powinny się zakończyć jeszcze w tym roku. – mówi Krzysztof Czerwiński Burmistrz Drawska Pomorskiego.

Prace mają się zakończyć do połowy grudnia.

Dodatkowe informacje

  • Zabacz na mapie:
  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto