Przez brak podświetlonej tablicy wpadł z narkotykami

  • Napisane przez  asp. Anna Matys
Fot. DSI Archiwum Fot. DSI Archiwum

Policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. Powodem kontroli był brak podświetlonej tablicy rejestracyjnej w pojeździe, ale to był dopiero początek. Mężczyzna odpowie również za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków oraz za posiadanie amfetaminy i marihuany, które policjanci ujawnili w jego pojeździe.

Brak podświetlonej tablicy rejestracyjnej w pojeździe był powodem zatrzymania do kontroli drogowej przez szczecineckich patrolowców kierującego audi. 31-letni mieszkaniec Szczecinka miał o wiele więcej do ukrycia przed policjantami. Uwagę policjantów zwróciło zachowanie mężczyzny podczas rozmowy. Był on nerwowy, zestresowany i pobudzony.

Policjanci postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości - ten był jednak bez zastrzeżeń. Mundurowi sprawdzili samochód z zewnątrz oraz jego wnętrze, gdzie ujawnili słoiczek z białą pastą a w kurtce kierujący miał woreczek z suszem roślinnym. Zabezpieczone substancje zostały przekazane do badania i w ten sposób wyszedł na jaw powód nieadekwatnego zachowania kierowcy audi. Policjanci idąc za tropem przebadali mężczyznę na zawartość narkotyków w organizmie z wynikiem pozytywnym.

Mieszkaniec Szczecinka został zatrzymany. Dziś najprawdopodobniej mężczyzna usłyszy zarzuty dotyczące kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz posiadania środków odurzających. Zostało mu również zatrzymane prawo jazdy. Za tego typu przestępstwa może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto