Dożynki powiatowe już za nami

 • Napisane przez  Agnieszka Brzeźniakiewicz
 • Galeria
Stoisko Drawska Pomorskiego Stoisko Drawska Pomorskiego

W sobotę 13 września odbyło się XII Powiatowe Święto Plonów, którego organizatorem była gmina Wierzchowo oraz Powiat Drawski. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą polową na terenie „Lasku Arkońskiego” w Wierzchowie

Po mszy Starosta Drawski Stanisław Cybula i Wójt Gminy Wierzchowo Jan Szewczyk powitali wspólnie licznie przybyłych gości, mieszkańców powiatu i przede wszystkim - rolników. Następnie z rąk starostów dożynek Ewy Pawlińskiej i Czesława Piłatowskiego, otrzymali chleb upieczony z tegorocznych zbiorów i wspólnie z przedstawicielami władz samorządowych z terenu powiatu podzielili chleb wśród przybyłych gości.

Powiatowe Święto Plonów było okazją do podsumowań, wręczenia nagród i wyróżnień. Tak stało się również w tym roku. Podsumowana została coroczna edycja konkursów na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy”, w którym przyznano:

 • I miejsce Gminie Kalisz Pomorski i bon pieniężny o wartości 1000 zł,  
 • II miejsce Gminie Złocieniec i bon pieniężny o wartości 700 zł,
 • III miejsce Gminie Drawsko Pomorskie i bon o wartości 500 zł.

Kolejne miejsca i bony o wartości 200 zł otrzymały gminy Czaplinek, Wierzchowo i Ostrowice. Natomiast w konkursie na „Najładniejsze Stoisko Promocyjne”  przyznano nagrody:

 • I miejsce Gmina Kalisz Pomorski i bon pieniężny o wartości 1000 zł,  
 • II miejsce Gmina Drawsko Pomorskie i bon pieniężny o wartości 700 zł,
 • III miejsce Gmina Ostrowice i bon o wartości 500 zł.

Kolejne miejsca i bony o wartości 200 zł otrzymały gminy Złocieniec, Czaplinek i Wierzchowo. Nagrody finansowe dla laureatów ufundował  Starosta Drawski Stanisław Cybula.

Dużo emocji i wzruszeń towarzyszyło ogłoszeniu wyników VI edycji konkursu na „Najładniejsze Sołectwo Powiatu Drawskiego 2014”. Fundatorem nagród pieniężnych był Starosta Drawski. W konkursie przyznano: 

 • I miejsce dla sołectwa Sikory (Gm. Czaplinek) i bon pieniężny o wartości 6.000 złotych,
 • II miejsce dla sołectwa Konotop (Gm. Drawsko Pomorskie) i bon pieniężny o wartości 3.000 złotych, 
 • III miejsce dla sołectwa Siemczyno (Gm. Czaplinek) i bon pieniężny o wartości 2.000 złotych.

Po raz pierwszy laureat I miejsca otrzymał również 2 plansze z napisem Najładniejsze Sołectwo Powiatu Drawskiego 2014r., które zostaną umieszczone na wlocie i wylocie sołectwa. Zdaniem Sołtysa Sikor Zdzisława Łomaszewicza, te plansze to świetny pomysł, ponieważ o sukcesie Sołectwa będzie pamiętać się przez cały rok. Plansze stanowić będą element przechodni konkursu.

Wyróżnienia w kwocie 1.000 złotych otrzymały sołectwa: Zarańsko, Stare Worowo, Chlebowo, Poźrzadło Wielkie i Stara Studnica. Jak co roku Prezes Powiatowej Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej Stanisław Baliński przekazał również środki finansowe dla laureatów konkursu na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy”. Dla laureata I miejsca bon o wartości 500 zł, dla laureata II miejsca bon o wartości 300 zł i dla laureata III miejsca bon o wartości 200 zł.  Dodatkowo Prezes Izby ogłosił wyniki konkursu Sołectwo Rozwojowe i Przyjazne w Środowisku - etap powiatowy, wręczając laureatom bon pieniężny o wartości 500 zł. Wśród laureatów znalazły się sołectwa: Poźrzadło Wielkie, Giżyno i Darskowo.  Nie zabrakło występów artystycznych w wykonaniu zespołów lokalnych, artystów ludowych oraz gwiazd: Zespołu SKANER, Zespołu COVEROWEGO ABBA i koncertu saksofonowego w wykonaniu Eugeniusza Markowskiego. Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w organizacje tegorocznego Święta Plonów.

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto