Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Będą kolejne remonty w budynku Domu Pomocy Społecznej w Darskowie

  • Napisane przez  SP
Będą kolejne remonty w budynku Domu Pomocy Społecznej w Darskowie

25 listopada w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim podpisano umowę na dofinansowanie ze środków PFRON robót budowlanych dotyczących obiektu służącego rehabilitacji, w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych, polegających na wykonaniu zadania dotyczącego przebudowy części budynku Domu Pomocy Społecznej w Darskowie. Zadanie jest realizowane w celu dostosowania obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez wykonanie łazienek w pokojach mieszkalnych, wymianę stolarki drzwiowej, budowę szybu i montaż windy oraz termomodernizację budynku.

Umowy zostały podpisane pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim reprezentowanym przez Annę Bańkowską – Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, a  Powiatem Drawskim reprezentowanym przez Stanisława Cybulę – Starostę Drawskiego, Waldemara Włodarczyka – Etatowego Członka Zarządu i Skarbnika Powiatu – Joannę Andrykowską. W spotkaniu ponadto wziął udział Naczelnik Wydziału Inwestycji Mirosław Szulist oraz Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Darskowie – Wioletta Smolich.
Wartość dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego wyniosła 844 582,76 zł.
  
Dom Pomocy Społecznej w Darskowie w ostatnich latach doczekał się ważnych zmian. Powiat Drawski w latach 2018-2019 w ramach zadania pn.: „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynku Domu Pomocy Społecznej w Darskowie etap I i II” wykonał przyłącze cieplne do budynku  DPS w Darskowie z istniejącej biogazowni w łącznej kwocie 337 050, 00 zł.  W 2020 roku  w ramach III etapu wyżej wymienionego zadania rozpoczęto termomodernizację Domu Pomocy Społecznej, którego wartość wyniosła łącznie  3 346 282,97 zł, przy pozyskanych dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego wynoszącym 1 911 401,23 zł.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej