Sokół Suliszewo rozłożył na łopatki Santos Kłębowiec (11:1)

• Napisane przez  Marcin Karow
Sokół Suliszewo -Santos Kłębowiec (11:1) Sokół Suliszewo -Santos Kłębowiec (11:1)

Istny pogrom zaserwowali zawodnicy Sokoła Suliszewo drużynie Santosu Kłębowiec w meczu 3. kolejki 4. grupy A-klasy KOZPN, w którym Sokół wygrał, aż 11:1.

Sokół Suliszewo wystąpił w składzie:

• Łukasz Kot – Mateusz Dolak, Przemysław Szmagaj, Piotr Pawlak, Łukasz Hofman - Maciej Jakubowski (45' Marcin Hawrasz), Marcin Jakubowski, Wojciech Puszczak (C) (60' Damian Zbożnik), Dawid Dudzik, Mateusz Zwindowski - Mateusz Terefeńko.

Sokół nie kazał długo czekać zgromadzonym kibicom na pierwszego gola, bo już w 4 minucie najlepszy strzelec zespołu w tym sezonie - Mateusz Zwindowski wyprowadził na prowadzenie po dokładnym podaniu Marcina Jakubowskiego. Niestety trzy minuty później wydawałoby się, że z niegroźnego rzutu wolnego z okolic 35 metra, Sokół stracił bramkę i mamy remis - jednak to było wszystko co mogli zrobić tego dnia goście. Sokół wyprowadzał atak za atakiem, a goście odpowiadali dalekimi wykopami piłki z nadzieją na korzystną sytuację. W jednym z kontrataków Santosa nieprzepisowo zatrzymany został jeden z gości, a Dawid Dudzik ujrzał żółty kartonik. W 27. minucie na prowadzenie zespół z Suliszewa wyprowadził Mateusz Terefeńko po podaniu Dawida Dudzika, cztery minuty role się odwróciły i trzecią bramkę zdobył Dawid po podaniu Mateusza. W międzyczasie żółta kartką ukarany został Maciej Jakubowski.Przed przerwą prowadzenie podwyższył jeszcze Przemysław Szmagaj, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym - do przerwy 4:1. W przerwie w miejsce Macieja Jakubowskiego na boisku pojawił się Marcin Hawrasz. Przewaga na boisku była coraz wyraźniejsza i każdy wiedział, że kolejne bramki są kwestią czasu i tak w 60. minucie kolejnego gola zdobył Mateusz Zwindowski po podaniu od Wojciecha Puszczaka, który chwilę później opuścił boisko, a w jego miejsce na placu gry pojawił się Damian Zbożnik. Trzy minuty później bramkarz znów zmuszony był wyjmować piłkę z siatki - drugiego gola zdobył Mateusz Terefeńko po wybiciu piłki przez Mateusza Dolaka. W 68. minucie prowadzenie podwyższył Marcin Jakubowski wykorzystując podanie Mateusza Terefeńko. Dwie minuty później swojego trzeciego hat-tricka w trzecim kolejnym meczu ligowym skompletował "Zwinda", który w 75. minucie spotkania dołożył jeszcze jedną bramkę po dalekim wrzucie z autu Łukasza Hofmana. Dziesiąta bramka dla Sokoła tego dnia była autorstwa Mateusza Terefeńko, który wykorzystał dobrą piłkę od Łukasza Hofmana. Strzelanie tego dnia zakończył Marcin Jakubowski, który umieścił piłkę w siatce po podaniu Mateusza Zwindowksiego ustalając wynik spotkania na 11:1. Santos wyraźnie nie był w stanie tego dnia nawiązać równorzędnej walki z grającym o klasę lepiej Sokołem Suliszewo.

Sokół Suliszewo 11:1 (4:1) Santos Kłębowiec

• 4' Mateusz Zwindowski
  • 27' Mateusz Terefeńko
  • 31' Dawid Dudzik
  • 43' Przemysław Szmagaj
  • 60' Mateusz Zwindowski
  • 63' Mateusz Terefeńko
  • 68' Marcin Jakubowski
  • 70' Mateusz Zwindowski
  • 75' Mateusz Zwindowski
  • 85' Mateusz Terefeńko
  • 89' Marcin Jakubowski

Wspaniała seria Sokoła Suliszewo trwa nadal, serdecznie dziękujemy przybyłym kibicom za wsparcie i słyszalny doping ! Jednak już za tydzień czeka nas o wiele bardziej wymagający przeciwnik jakim jest zespół Gromu Giżyno, z którym jeszcze nigdy nie wygraliśmy.