Zginął rowerzysta na trasie Barwice – Czaplinek

  • Napisane przez  asp. Anna Matys
Zginął rowerzysta na trasie Barwice – Czaplinek

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają przyczynę i okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło na trasie pomiędzy miejscowościami Barwice – Czaplinek. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 40-letni rowerzysta, którego potrącił kierowca.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj (23.11.2020r) po godz 18.00 na prostym odcinku drogi na trasie pomiędzy miejscowościami Barwice – Czaplinek w rejonie skrzyżowania do miejscowości Przybkówko, w powiecie szczecineckim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca pojazdem marki Opel Meriva, mijała się z innym pojazdem po czym w ostatniej chwili zauważyła leżący na jezdni rower i znajdującą się w jego pobliżu osobę.

Po mimo próby ominięcia rowerzysty doszło do zderzenie w wyniku którego mężczyzna zmarł na miejscu. Cyklista ubrany w ciemną odzież nie miał na sobie kamizelki odblaskowej. W chwili zdarzenia 18-letnia kierująca była trzeźwa. Przyczynę i szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśni prowadzone śledztwo.

Policja apeluje! Na drodze panują trudne warunki zwłaszcza po zmroku, dla swojego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa innych pamiętajmy o odblaskach! Ten mały gest ma wielkie znaczenie na drodze! Świętujmy razem dzień odblasków każdego dnia!

 

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto