Jak sprawdzić kto do mnie wydzwania?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Jak sprawdzić kto do mnie wydzwania?

Jak sprawdzić kto do mnie wydzwania?

Sytuacja, kiedy na ekranie telefonu wyświetla się połączenie z nieznanego numeru, może budzić niepokój. Szczególnie jeśli posiada on numer kierunkowy z innego kraju lub odległego województwa. Może się zdarzyć, że jest przy tym natrętny. Co można wówczas zrobić? Zanim zadecydujesz o jego zablokowaniu, dowiedz się jak sprawdzić czyj to numer.

Natrętny telemarketer a może oszust?

Obecna rzeczywistość jest taka, że niestety nie posiadamy kontroli nad tym, kto posiada nasz numer telefonu. Nawet jeśli podajesz go tylko najbliższym, zaufanym osobom, jesteś narażony na to, że bez Twojej wiedzy będzie on udostępniany dalej. Jak to możliwe? Wystarczy, że robisz zakupy przez Internet, gdzie warunkiem koniecznym jest podanie numeru kontaktowego, a Twój numer już automatycznie ląduje w bazie danych sklepu czy też firmy.

Najczęściej przy zgodzie na przetwarzanie danych osobowych (opcjonalnej bądź niezbędnej do finalizacji transakcji) automatycznie akceptujesz przekazanie Twojego adresu e-mailowego oraz numeru telefonu firmom współpracującym z daną firmą lub spółkom, które należą do jej grupy kapitałowej. W efekcie jesteś narażony na częste telefony od telemarketerów, chcących sprzedać swój produkt lub usługę.

Mogą być one irytujące, a przy tym budzą obawy czy nie jesteśmy narażeni na oszustwo. Jeśli chcesz tego uniknąć, najlepiej więc sprawdzić czyj to numer.

Chroń starsze osoby

Informacja o tym, kto do nas dzwoni, jest istotna szczególnie w przypadku osób starszych — mniej obeznanych w nowoczesnych technologiach, a przez to bardziej narażonych na wszelkie oszustwa i manipulacje. Należy więc uprzedzić rodziców i dziadków oraz przestrzec ich przed odbieraniem połączeń z nieznanych numerów, a także informowaniu nas o tym, kiedy jakiś numer jest wyjątkowo natrętny. Warto wówczas sprawdzić też czyj to numer. Jak to zrobić?

Można skorzystać z wielu stron internetowych, które zawierają wciąż aktualizowaną bazę numerów spamujących oraz możliwie niebezpiecznych. Wystarczy w odpowiednie pole wpisać numer, który chcesz sprawdzić, a następnie okaże się, czy ktoś z użytkowników danego serwisu miał już z nim styczność oraz jakie informacje na jego temat posiada. Oczywiście każdy może dodać tam swoją opinię, jeśli więc masz informacje na temat jakiegoś telemarketera bądź spamera, dobrze ją tam umieścić i pomóc przy tym innym.

Pomogą aplikacje filtrujące

W przypadku nowoczesnych smartfonów najczęściej posiadają one automatyczną opcję filtrowania połączeń, a także pokazywania informacji i ostrzeżeń dotyczących danego numeru. Wygląda to w ten sposób, że jeśli dany numer został oznaczony jako podejrzany w bazie danych systemu, podczas połączenia wyświetla się informacja z ostrzeżeniem. Takie rozwiązanie jest niewystarczające?

Można skorzystać wówczas z całego bogactwa różnego rodzaju aplikacji, które skutecznie pomagają dowiedzieć się czyj to numer. Posiadają one wiele przydatnych funkcji, dzięki którym można w maksymalny sposób zabezpieczyć swój telefon przed niechcianymi połączeniami. Jest to świetny pomysł na ochronę osób starszych, a także dzieci. Dzięki nim korzystanie z telefonu będzie znacznie bezpieczniejsze.

Więcej informacji znajdziesz na https://panwybierak.pl/blog/czyj-to-numer-sprawdzenie-kto-dzwonil/

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto