Szkolenia z zamówień publicznych - jak wybrać i dla kogo są przeznaczone?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Szkolenia z zamówień publicznych - jak wybrać i dla kogo są przeznaczone?

Każda firma działająca w obszarze publicznym potrzebująca wykonawcy, który będzie mu świadczył określoną usługę lub firmy, która będzie jej zapewniała materiały czy sprzęt, musi wybrać dane przedsiębiorstwo na podstawie przeprowadzonego przetargu.

Zamówienia publiczne to temat, który budzi wiele pytań i niejasności, między innymi dlatego, że przetargi muszą się odbyć zgodnie z prawem. Dlatego warto co jakiś czas odnowić swoją wiedzę w tej kwestii, uczestnicząc w wydarzeniach, jakimi są szkolenia z zamówień publicznych, o których można przeczytaj tutaj: https://www.jgt.pl/szkolenia-otwarte,zamowienia-publiczne.html.

Kto powinien uczestniczyć w szkoleniach dotyczących zamówień publicznych?

Na jakich zasadach mają się odbywać przetargi publiczne? Szkolenia w tym temacie odpowiadają na to i wiele innych pytań. Dlatego z takiego kursu powinny skorzystać wszystkie osoby, które w jakiś sposób są powiązane z zamówieniami publicznymi. Należą do nich między pracownicy administracji publicznej, którzy biorą udział w organizacji przetargów na konkretną usługę, ale także członkowie komisji przetargowych. Ponadto przedmiot szkolenia będzie interesował wykonawców, którzy biorą udział w publicznych przetargach. Oni również muszą wiedzieć, jakie wymagania powinny zostać spełnione, by móc do takiego przetargu przystąpić i co zrobić, by uplasować się na dobrej pozycji do jego wygrania. Niektóre ze szkoleń są otwarte i mogą w nich uczestniczyć wszyscy zainteresowani tematem.

Jak wybrać firmę oferującą szkolenia za zamówień publicznych?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę, czy wykłady są produkowane przez osoby kwalifikowane, ale także mające doświadczenie  w temacie. Najlepiej jeżeli będą to eksperci aktywnie działający w zawodzie, ponieważ mogą wytłumaczyć pewne kwestie na konkretnych, realnych przypadkach. Oczywiście niezwykle ważne jest też to, by wykładowcy znali obowiązujące przepisy prawa. Zaletą nowoczesnych szkoleń jest też to, że słuchacze mogą wymieniać swoje doświadczenia między sobą. Dzięki temu nauka jest znacznie efektywniejsza. Słuchacze szkolenia dotyczącego zamówień publicznych mają bowiem naprawdę dużo do powiedzenia na temat realiów tej branży.

Szkolenia zdalne czy stacjonarne?

Szkolenia z zamówień publicznych w 2020 roku odbywają się zdalnie i jest to ogromna zaleta, ponieważ nie trzeba wychodzić z domu, by móc przyjąć ważne dla swojej działalności informacje. To wygodne, ale także bezpieczne dla zdrowia w obecnej sytuacji. System szkoleń niekiedy obejmuje także zajęcia hybrydowe, czyli zdalne oraz stacjonarne w różnych proporcjach. Zajęcia stacjonarne odbywają się kiedy tylko jest to możliwe ze względu na obecnie obowiązujące przepisy dotyczące zgromadzania się. Tymczasem zarówno firmy jak i wykonawcy cały czas pracują, więc potrzebują nowej, zaktualizowanej wiedzy na temat szkoleń publicznych i przetargów, więc kursy odbywają się w warunkach jak najbardziej komfortowych, biorąc pod uwagę panu,ąca sytuację.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej