Dzięki świadkowi zatrzymano pijanego sprawcę zdarzenia

  • Napisane przez  Policja
Fot. DSI Archiwum Fot. DSI Archiwum

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali pijanego kierowcę. Alkomat wykazał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymanie było możliwe dzięki postawie świadka zdarzenie. Teraz kierowca odpowie za swoje czyny przed sądem, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Przedwczoraj po godzinie 19 na ul. Polnej w Szczecinku doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem marki Hyundai uderzył w zaparkowanego na ulicy pegouta, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.

Całe to zdarzenie widział świadek, który bez chwili wahania udał się za sprawcą. O zajściu, jak również dokładnym położeniu sprawcy został poinformowany dyżurny szczecineckiej jednostki, który niezwłocznie wysłał pod wskazany adres patrol policji. Na miejscu policjanci ustalili tożsamość kierującego, którym okazał się 54-letni mieszkaniec Szczecinka. Okazało się również, że kierujący pojazdem marki Hyundai znajduje się w stanie nietrzeźwości. Wykonane przez policjantów badanie wykazało, że kierujący prowadził swój pojazd mając we krwi prawie 2 promile alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Jak tylko wyparuje alkohol z organizmu zatrzymanego mężczyzny odpowie on za spowodowanie kolizji oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawo jazdy.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto