Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Pojechali po medale do Wałcza i je wywalczyli

  • Napisane przez  Mariusz Rufkiewicz
Pojechali po medale do Wałcza i je wywalczyli

W minioną sobotę w Wałczu z okazji Dnia Niepodległości odbyły się zawody INDEPENDENCE DAY OF BENCH PRESS AND DEADLIFT.

W ramach zawodów organizowanych przez Farma Lifterów Wojny i Bruno Herkules gym rozegrano wyciskanie sztangi leżąc i martwy ciąg.

Drawsko Pomorskie reprezentowali zawodnicy ze Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo w osobach:  Mateusz Rufkiewicz, Leszek Pasieka, Karol Frąckowiak, Przemysław Kaźmierczak i Mariusz Rufkiewicz.

W pierwszej konkurencji wyciskanie sztangi leżąc w kategorii weteran Leszek Pasieka po bardzo zaciętej walce wywalczył III miejsce z wynikiem 182,5 kg.

W drugiej konkurencji martwy ciąg udział wzięli Mateusz Rufkiewicz, Karol Frąckowiak, Przemysław Kaźmierczak i Mariusz Rufkiewicz. Rywalizacja trwała do późnych godzin wieczornych i po bardzo morderczych pojedynkach ogłoszono wyniki, indywidualne osiągnięcia w tych zawodach zawodników S.S.S. Rufian:

Kategoria senior do 93 kg

  • Mateusz Rufkiewicz I miejsce - 265 kg
  • Przemysław Kaźmierczak II miejsce - 265 kg

Kategoria senior do 120 kg

  • Karol Frąckowiak III miejsce - 285 kg

Kategoria weteran

  • Mariusz Rufkiewicz III miejsce - 245 kg

Udział zawodników S.S.S. Rufian Jankowo w tych mistrzostwach był możliwy dzięki dofinansowaniu gminy Drawsko Pomorskie zadania publicznego pn. tworzenie warunków, w tym rozwoju sportu w gminie Drawsko Pomorskie w roku 2020.

Warto dodać, że jeszcze Dominik Balcer z Drawska Pomorskiego zdobył złoto w martwym ciągu w kategorii 83 kg

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej