W środę rusza kolejny dzień protestów

  • Napisane przez  DSI
Fot. Magdalena Lenart Fot. Magdalena Lenart

Protestujący po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego prawa do aborcji nie zwalniają. Prezes Julia Przyłębska wydała zarządzenie dotyczące ogłoszenia orzeczenia w sprawie aborcji. Wyrok powinien zostać niezwłocznie opublikowany w Dzienniku Ustaw. Jak przewiduje Rządowe Centrum Legislacji, stanie się to najpóźniej 2 listopada.

Natomiast oświadczenie Prezesa PiS, Wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego dolało jeszcze oliwy do ognia. Wtorkowe blokady miast były bardzo intensywne, również w powiecie drawskim.

Na środę zapanowano kolejne inicjatywy związane z protestowaniem

Czaplinek, Protest kobiet, 28 października 18:00

Na rynku zbieramy się o 18 by kontynuować protest kobiet - informują

Złocieniec, Nie idę do pracy, idę "na spacer"! 28 października 19:00

W środę w całej Polsce kobiety biorą wolne w pracy na znak protestu wobec pogwałcania ich praw. Kto z Was może również niech weźmie urlop na żądanie - pokażmy ile nas jest i jak wyglądałaby gospodarka bez nas! Wieczorem spotykamy się na rynku, skąd wyruszymy na spacer ulicami miasta. Nie zapomnijcie o maseczkach i dystansie. Uważajcie na siebie i innych! Transparenty mile widziane – piszą organizatorzy

Kalisz Pomorski, STRAJK KOBIET KALISZ POMORSKI, 28 października 17:00

Nie chcemy być żywymi inkubatorami, nie chcemy rodzić martwych dzieci lub całkowicie zdeformowanych, nie chcemy rodzić dzieci po to by w trakcie porodu bądź krótko po nim zmarło!!

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej