Jarosław Leszczełowski zaprezentował nową książkę „Gudowo przez siedem stuleci”. To gratka dla wielbicieli historii regionu

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Ośrodek kultury i biblioteka w Drawsku Pomorskim wraz z regionalistą Jarosławem Leszczełowskim zaprosili czytelników i wielbicieli lokalnej historii na niezwykłe spotkanie z nową książką.

Gudowo ma bogatą historię, która właśnie została opisana przez Jarosława Leszczełowskiego w książce wydanej przez Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim. Już sam tytuł „Gudowo przez siedem stuleci” jest zapowiedzią fascynującej podróży po historii miejscowości i jej mieszkańców.

Tak również było podczas wieczoru autorskiego. Autor bogatej w wiedzę i historię książki swoimi opowieściami rozsmakował słuchaczy i zachęcił do czytania nowego wydania. Wspaniale ilustrowana, z opowieściami świadków minionych lat publikacja jest doskonałym przykładem jak ciekawa może być historia jednej wsi.

„Gudowo przez siedem stuleci” to 360 stronicowa, zawierająca 41 działów pozycja na naszym rynku wydawniczym. Obszerne opowieści i relacje mieszkańców oraz świadków wydarzeń powodują, że nowa książka żyje historią czasów nie tylko tych odległych sprzed wieków, ale i tych bliższych współczesnym mieszkańcom.

Widząc z jakim zainteresowaniem czytelnicy zerkali do nowej książki Jarosława Leszczełowskiego kiedy trafiła w ich ręce. Jakie pytania zadawali autorowi podczas spotkania to jestem pewna, że podjęliśmy dobrą decyzję decydując się na jej wydanie – stwierdziła po spotkaniu Renata Żołądkiewicz, zastępca dyrektora Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim.

W trakcie spotkania słuchacze, razem z Jarosławem Leszczełowskim przenieśli się do miejscowości. Odwiedzili, ciekawe zakątki i poznali jak kiedyś wyglądało życie w Gudowie.
Uczestnicy podziękowali Panu Jarkowi kwiatami i życzeniami za włożoną pracę w wydanie książki. Oczywiście nie zabrakło rozmów, dedykacji i wspólnych zdjęć z autorem zaraz po zakończeniu spotkania.

 

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto