Ogromny pożar w Miłkowie. Strażacy musieli bronić sąsiednie budynki

  • Napisane przez  OSP Czaplinek
Fot. OSP Czaplinek Fot. OSP Czaplinek

17 października około godziny 23:02 strażacy z powiatu drawskiego zostali zadysponowani do m. Miłkowo. Zgłoszenie dotyczyło płonącej stodoły.

Po dotarciu na miejsce pierwszych jednostek, cała konstrukcja stała już w ogniu, a po chwili doszło do zawalenia się dachu.

Po rozpoznaniu sytuacji część jednostek została rozlokowana w obronie pobliskich stodół. Kolejne jednostki, które dojeżdżały na miejsce zbudowały zasilanie wodne z pobliskiego stawu.

Z uwagi na mocno rozwinięty pożar, który bardzo szybko strawił konstrukcje drewnianą doszło do zawalenia się ścian budynku. Te, które pozostały na swoim miejscu groziły zawaleniem, dlatego skupiliśmy się jedynie na zabezpieczeniu pogorzeliska. – relacjonują strażacy z OSP Czaplinek

Po kilku godzinach obiekt został przekazany właścicielowi w celu dozoru. W działaniach udział brały jednostki z powiatu drawskiego: 3x OSP Czaplinek; 1x OSP Broczyno; 1x OSP Trzciniec; 1x OSP Machliny; 1x OSP Kluczewo; 1x OSP Siemczyno; 2 x PSP Drawsko; 1x Policja; 1x Pogotowie energetyczne.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto