Odkrywanie historii ukrytej w ziemi

  • Napisane przez  Mariusz Kapczuk
Odkrywanie historii ukrytej w ziemi

W powiecie drawskim ,Stowarzyszenie Historyczno Kulturalne TEMPELBURG z Czaplinka rozpoczęło realizację projektu pod nazwą ‘’Odkrywanie Historii Ukrytej w Ziemi’’, dofinansowanego w ramach programu ‘’Społecznik na lata 2019-2021 Program Marszałkowski’’ realizowanego przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.

W kilku miejscowościach stowarzyszenie przeprowadziło szkolenia z obsługi sprzętu detektorystycznego, zapoznało młodzież z obowiązującym prawem dot. poszukiwań. Członkowie opowiedzieli także o swojej pasji jaką jest działalność w komandorii Tempelburg założonej przez zakon templariuszy.

Były konkursy, prezentacje, dyplomy i nagrody dla wszystkich uczestników. Celem tych działań jest zainteresowanie dzieci i młodzieży historią regionu, jej poznawaniem i odkrywaniem.

Mamy nadzieję, że w przyszłości, podobnie jak było to i u nas, przerodzi się ona w ich pasję dotyczącą poszukiwań ‘’okruchów historii’’. Spotkania te mają charakter edukacyjny. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe przyjęcie gospodarzom miejsc które odwiedziliśmy. Dziękujemy także wszystkim uczestnikom za zaangażowanie. Projekt będziemy kontynuowali. Przed nami m.in. wizyty w Kaliszu Pomorski oraz w Czaplinku - podsumowują członkowie

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto