Intermarche Drawsko


E-sport: W lokalnym turnieju „League of Legends” drawszczanie najlepsi

Fot. Złocieniecki Ośrodek Kultury Fot. Złocieniecki Ośrodek Kultury

Na Świecie e-sport rozwija się w bardzo szybkim tempie. Większość z nas patrzy na z przymrużeniem oka, jednak takie zjawisko istnieje i rozwija się coraz bardziej. E-sport zyskuje nie tylko popularność wśród samych graczy, ale również osoby spoza tej grupy zaczynają dostrzegać i doceniać wirtualne zmagania. Największa z gier e-sportowych, League of Legends, stała się do tego stopnia rozpoznawalna, że jeden z uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych (Uniwersytet Roberta Morrisa w mieszczący się w Illinois ) postanowił zaoferować stypendia dla najlepszych graczy, którzy zechcą uczyć się w jego murach.

Do samego e-sportu powrócimy za chwilę. Teraz warto napisać o wydarzeniu jakie miało miejsce w dniach 26-27 sierpnia w Kinie Mewa w Złocieńcu. Odbył się tam Festiwal Gier Komputerowych i Planszowych, a jego główną atrakcją był właśnie turniej gry „League of Legends”, w której wzięło udział aż piętnaście drużyn pięcioosobowych. Do walki stanęły teamy ze Złocieńca, Drawska Pomorskiego, Wierzchowa, Ostrowic, Suliszewa, Donatowa, Siemczyna oraz Gudowa. 

Pierwsze miejsce wywalczyła grupa z Drawska Pomorskiego. Drugie miejsce zajęli uczestnicy z Drawska, Gudowa i Złocieńca. Zaś trzecie miejsce przypadło złocienieckiej drużynie. 

W organizację turnieju zaangażował się Złocieniecki Ośrodek Kultury, Burmistrz Złocieńca oraz sklepy HKR KOMPUTERY, Sport Style, AGD-RTV, Hurt Detal Artykuły Przemysłowe i kawiarnia Impresja.

Wracając do samego e-eportu to zjawisko, rozwinęło się niepostrzeżenie obok nas. W 2014 roku turniej e-sportowy THE INTERNATIONAL 2014 przyciągnął 20 milionów widzów a w puli nagród było 11 mln dolarów. Grano w Dota 2. Konkurencją dla niego jest tytułowe League of Legends, który podczas finałów mistrzostw świata trzeciego sezonu oglądało 32 miliony widzów. 

Również w Polsce zjawisko się rozwija. W katowickim Spodku organizowane były Intel Extreme Masters. Grano tam w League of Legends i STARCRAFT II. Pula nagród wynosiła 1,5 mln zł.

Poniżej na filmie ceremonia otwarcia finałów League of Legends mistrzostw świata trzeciego sezonu. Drugi film to pełnometrażowy dokument o tym zjawisku.

Dodatkowe informacje

  • Film:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto