Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Strażacy pojechali do połamanych drzew, a udzielali pomocy przy wypadku drogowym

  • Napisane przez  DSI
Fot. OSP Czaplinek Fot. OSP Czaplinek

14 października około godziny 10:32 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o powalonych drzewach w okolicy ulicy 5-ciu pomostów w Czaplinku. Jednakże chwilę później działali przy wypadku drogowym.

W trakcie przyjmowania zgłoszenia dyżurny zadysponował nas do wypadku drogowego na DK20 pomiędzy Czaplinkiem a Karsnem – relacjonują strażacy z OSP Czaplinek.

Kiedy ratownicy przybyli na miejsce zdarzenia ustalili, że samochód VW Passat leżał na dachu. Zablokował część pasa drogowego.

Na szczęście kierująca pojazdem opuściła samochód przed przybyciem ratowników. Strażacy przekazali ją przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Po przebadaniu pozostała na miejscu zdarzenia.

Strażacy musieli jeszcze postawić pojazd na koła, odłączyć akumulator i usunąć Pasata poza obrys jezdni. Z uwagi na wyciek płynów konieczna była ich neutralizacja.

Kiedy sytuacja była wystarczająco opanowana jeden z zastępów udał się do wcześniejszego zgłoszenia - w celu usunięcia powalonych drzew.

W działaniach udział brał 2x OSP Czaplinek, 1x PSP Drawsko Pom., 1x Policja, 1x ZRM.

 

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej