Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

W Drawsku Pomorskim rusza nabór wniosków do budżetu obywatelskiego

  • Napisane przez  DSI
Fot. Obraz Colin Behrens z Pixabay Fot. Obraz Colin Behrens z Pixabay

Drawsko Pomorskie po Czaplinku i Złocieńcu to kolejna gmina w naszym powiecie, która ogłosiła nabór projektów do budżetu obywatelskiego na 2021 rok.

W puli budżetu jest 180 tys. zł., jednak ta kwota została podzielona na dwie części. Podobnie jak w ubiegłym roku. 120 tys. zł. Jest przeznaczone na część miejską, a pozostała kwota, tzn. 60 tys. zł na realizację zadań na terenach wiejskich.

Projekty można składać od 20 października do 30 października. Po weryfikacji projektów głosowanie zaplanowane jest od 23 listopada do 4 grudnia. 9 grudnia dowiemy się, które projekty przejdą do realizacji.

Pamiętajcie, że zgłoszenia realizacji zadań w ramach budżetu obywatelskiego mogą dotyczyć wydatków na realizację zadań o charakterze lokalnym lub o charakterze ogólno - gminnym, z wyłączeniem zadań realizowanych na rzecz jednostek organizacyjnych gminy Drawsko Pomorskie oraz podmiotów, którym użyczono nieruchomości stanowiące mienie komunalne gminy Drawsko Pomorskie. Zgłoszone zadania mogą dotyczyć wyłącznie zadań własnych gminy, realizowanych na mieniu gminy Drawsko Pomorskie.

60 tys. zł. to maksymalna kwota projektu

Koszt realizacji pojedynczego zadania w ramach projektu nie może przekroczyć 1/3 kwoty zaplanowanej w budżecie gminy Drawsko Pomorskie na 2021 r., na „Budżet obywatelski w gminie Drawsko Pomorskie w 2021 r.”, a jego realizacja musi nastąpić w całości w roku 2021.

Zgłoszenie zadania wymaga poparcia co najmniej 15 mieszkańców gminy Drawsko Pomorskie. Każdy mieszkaniec gminy Drawsko Pomorskie może poprzeć więcej niż jedną propozycję zgłoszenia zadania.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej