Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jan Dymecki pierwszy w Debrznie

  • Napisane przez  Magdalena Urlich,
Jan Dymecki pierwszy w Debrznie

4 października br. czaplinecki kolarz Jan Dymecki uczestniczył w wyścigu MTB w Debrznie koło Człuchowa. Była to pierwsza edycja wyścigu terenowego pod żartobliwą nazwą „Dzikie szaleństwo”. Jak przyznaje nasz Mistrz, dzikości rzeczywiście nie brakowało.

Trasa wyścigu biegła wokół jeziora Żuczek i liczyła 36,5 km (pięć rund). Organizatorzy poprowadzili trasę wąskimi ścieżkami i mostkami, poprzez zaorane pola, łąki oraz „wszędobylskie błota”, które powstały w wyniku padającego deszczu. Wyścig nie należał do łatwych, często trzeba było zsiadać z roweru, aby pokonać co trudniejsze odcinki. Z 65 startujących osób około 15 wycofało się. Pan Jan dotarł na metę jako ósmy w klasyfikacji OPEN, zajmując pierwsze miejsce w kategorii „mężczyźni 60+”. Czas przejazdu wyniósł 2 h 01 min.

Dużym plusem wydarzenia była świetna organizacja oraz docenienie zawodników poprzez liczne nagrody, gadżety oraz poczęstunek.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej