Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Ilu jest chorych w powiecie, a ilu na kwarantannie? Jaka jest sytuacja w szkołach

  • Napisane przez  DSI
Obraz Tumisu z Pixabay Obraz Tumisu z Pixabay

Jak wygląda sytuacja w szkołach spowodowana pandemią na dzień 6. Października 2020?  Z informacji jaką uzyskało DSI od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Drawsku Pomorskim jest ona dynamiczna.

Z uzyskanych informacji od początku pandemii do dzisiaj stwierdzonych zostało 22 przypadki. Ozdrowieńców do tej pory jest 9. a aktualnie chorych to 13 osób.

306 osób na kwarantannie

Sanepid w Drawsku Pomorskim aktualnie nałożył 306 decyzji o kwarantannie. Dwie osoby są pod nadzorem epidemiologicznym.

Sytuacja w szkołach

Dynamicznie zmienia się również sytuacja w placówkach szkolnych. Stwierdzono przypadki w szkołach w powiecie drawskim. Przez to poddano kwarantannie uczniów w Szkole Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim oraz uczniów i nauczycieli w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.

W SP 2 w Drawsku Pomorskim poddanych kwarantannie jest 76 uczniów łącznie z ich rodzinami.

Szkoła podstawowa nr 2 w Drawsku Pomorskim wystąpiła do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego z wnioskiem o objęcie uczniów podanych kwarantannie nauczaniem zdalnym. Do wniosku inspektor się przychylił – informuje Aleksandra Orlińska.

Natomiast w przypadku ZSP w Kaliszu Pomorskim kwarantannie poddanych zostało 112 osób (uczniów, nauczycieli i ich rodzin). Jak informuje stacja SANEPID-u w Drawsku Pomorskim 21 przypadków zostało przekazanych w związku z miejscem zamieszkania do właściwych inspektorów PSSE.

Szkoły zobligowano do zwiększenia reżimu sanitarnego, natomiast ich praca nie została przerwana. 

Proszę o nielekceważenie zagrożenia i stosowanie się do zaleceń sanitarnych, stosowanie maseczek, dezynfekcję rąk i utrzymywanie dystansu społecznego. Sytuacja zmienia się dynamicznie i postępowanie mieszkańców ma decydujący wpływ na rozprzestrzenianie się wirusa – apeluje za pośrednictwem DSI Aleksandra Orlińska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Drawsku Pomorskim.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej