Proszą o remont tej drogi. Wystosowali apel do Rady Powiatu Drawskiego. Mieszkańcy Sośnicy się dołączają

  • Napisane przez  Sośnica
Fot. Sośnica Fot. Sośnica

Rada Gminy Wierzchowo wystosowała na ostatniej sesji apel do Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim o remont drogi z Wierzchowa do Sośnicy. Do apelu dołączyli się aktywnie mieszkańcy wsi Sośnica.

My jako mieszkańcy Sośnicy też apelujemy o podjęcie pozytywnej decyzji przez Starostwo – piszą profilu wsi.

Apel:

Droga Powiatowa Nr 1994 Z  między Wierzchowem a Sośnicą jest w bardzo złym ,a wręcz katastrofalnym stanie technicznym, dotyczy to zarówno jezdni jak i pobocza co stwarza poważne zagrożenie dla jej użytkowników. Droga jest jednym z  ważniejszych szlaków komunikacyjnych w Gminie Wierzchowo. Komunikuje mieszkańców  miejscowości Będlino, Sośnica, Otrzep, Świerczyna, Wielboki, Króle [łącznie ok.1400 mieszkańców/z siedzibą Gminy Wierzchowo i siedzibą Powiatu Drawskiego.

Droga jest ważnym szlakiem komunikacyjnym w kierunku między innymi Szczecinka, Wałcza, Poznania, Bydgoszczy, Warszawy, czy Gdańska. Rada Gminy Wierzchowo uważa że tak istotny dla Gminy, ale również powiatu szlak komunikacyjny nie może się znajdować w tak złym stanie. Duże natężenie ruchu na tej drodze, w tym szczególnie pojazdów wielkogabarytowych powoduje jej postępującą degradację. Biorąc powyższe pod uwagę oraz znaczenie tej drogi dla Gminy Wierzchowo i Powiatu Drawskiego, a także fakt że w roku 2020 wykonany zostanie projekt techniczny na remont przedmiotowej drogi zasadnym byłoby przeprowadzenie remontu. Rada Gminy Wierzchowo apeluje o potraktowanie sprawy w sposób pilny.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto