W drawskim szpitalu możesz skorzystać ze specjalnego programu Kompleksowej Opieki nad Pacjentem po Zawale Serca

  • Napisane przez  DSI
Fot. DSI, Archiwum Fot. DSI, Archiwum

Program KOS-Zawał - Kompleksowej Opieki nad Pacjentem po Zawale Serca realizuje od 1 września br. Drawskie Centrum Specjalistyczne, jako drugie w  województwie - po Szpitalu Klinicznym nr 2 na Pomorzanach w Szczecinie.

Umowa na realizację programu została podpisana 29 sierpnia.

Od lipca tego roku szpital w Drawsku Pomorskim ma oddział dzienny rehabilitacji kardiologicznej – warunek sprawowania skutecznej opieki nad pacjentem po zawale. Świadczenia rehabilitacji kardiologicznej w oddziale stacjonarnym zapewnia, na podstawie umowy na podwykonawstwo, Szpital Specjalistyczny MSWiA w Złocieńcu oraz Uzdrowisko w Kamieniu Pomorskim.

Program Kompleksowej Opieki nad Pacjentem po Zawale Serca (KOS-Zawał) został wprowadzony w celu poprawy jakości leczenia i zmniejszenie śmiertelności pacjentów po zawale serca. Zgodnie z  zasadami programu KOS-Zawał, jeżeli pacjent po zawale serca wróci do pracy w ciągu czterech miesięcy - to ośrodek, który go leczył otrzymuje dodatkowo finansową gratyfikację. Jest to swego rodzaju eksperyment wprowadzony po raz pierwszy nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Premia finansowa jest przyznawana ośrodkowi od razu, gdy lekarz wystawi zaświadczenie o braku przeciwwskazań do pracy zawodowej pacjenta. W ramach programu można rozliczać wszczepienie urządzeń elektronicznych, takich jak rozruszniki czy układy resynchronizujące serce. Pacjent ma 14 dni od wypisu ze szpitala, by zgłosić się na wizytę kontrolną, podczas której otrzyma szczegółowy plan leczenia oraz  terminy kolejnych badań i wizyt. Wizyta koordynująca proces leczenia może się odbyć także w dniu wypisu ze szpitala – co jest szczególnie ważne dla pacjentów zamiejscowych.   

W trakcie trwania programu pacjenci korzystają z bezpłatnych wizyt kardiologicznych bez oczekiwania na termin wizyty, otrzymują szeroki dostęp do diagnostyki kardiologicznej oraz biorą udział w programie bezpłatnej rehabilitacji kardiologicznej. Celem programu jest pełen powrót do aktywności zawodowej, rodzinnej i społecznej pacjentów, którzy przeszli zawał. Kolejną bardzo ciekawą możliwością zadbania o swoje serce i układ krążenia jest możliwość udziału w rehabilitacji dziennej. Wymagane jest skierowanie z poradni rehabilitacyjnej,  poradni kardiologicznej, oddziału kardiologii, oddziału chorób wewnętrznych, bądź oddziału kardiochirurgii – informuje drawski szpital

Kontakt

  • Ośrodek Rehabilitacji Kardiologicznej:   94 363 03 28
  • Koordynator programu KOS-Zawał:   697-031-307

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto