Ile można mieć promili wsiadając za kierownicę? Policjanci podają przykłąd z ostatnich dni

  • Napisane przez  Policja
Fot. DSI, Archiwum Fot. DSI, Archiwum

Codziennie kilkaset osób w Polsce popełnia przestępstwo pomimo tego, że nikomu nie wyrządza krzywdy. Są to te osoby, które decydują się kierować pojazdami będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Policjanci prowadzą działania mające ograniczyć ten proceder. Kontrolują kierujących, prowadzą akcje informacyjne i profilaktyczne. Wczoraj zatrzymali niechlubnego rekordzistę. Mężczyzna prowadził auto mając 3 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci z koszalińskiej drogówki cyklicznie prowadzą działania, w trakcie których sprawdzają kierowców samochodów osobowych, motocyklistów czy rowerzystów pod kątem prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Mundurowi zorganizowali działania kontrolne przy ul. Dąbrowskiego w Koszalinie. Alkotest w chwili pomiaru wskazał, że kierowca forda ma w organizmie 2,9 promila alkoholu. W trakcie sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że nietrzeźwy 38-latek ma również aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kolejnym nietrzeźwym kierującym zatrzymanym z tak dużym wynikiem zawartości alkoholu w organizmie był 19-latek, który nad ranem przy ul. Konstytucji 3 Maja stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w wysepkę ronda. Alkotest wykazał, że mężczyzna zdecydował się wsiąść za kierownicę mając ponad 2 promile. Mężczyzna oprócz tego, że usłyszy zarzut odpowie także za uszkodzenie infrastruktury ronda.

W Kodeksie Karnym znajdziemy informacje, że kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto