Zięć chciał udusić teściową i myślał, że mu się udało

  • Napisane przez  Policja
Fot. DSI Fot. DSI

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali 70 letniego mieszkańca gminy Mirosławiec podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna przekonany o tym, że udusił swoją teściową zgłosił się do jednostki policji w Wałczu. Wczoraj Sąd Rejonowy w Wałczu postanowił o tymczasowym aresztowaniu sprawcy.

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Mirosławiec. 84 letnia kobieta została zaatakowana w przydomowym pomieszczeniu gospodarczym, gdzie zamieszkiwała. Sprawcą ataku był zięć, który przy pomocy paska od spodni usiłował dokonać zabójstwa kobiety.

Przekonany o tym, że zabił, następnie zgłosił się do jednostki policji. Na miejsce udali się policjanci Posterunku Policji w Mirosławcu, celem potwierdzenia zdarzenia. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali leżącą na ziemi kobietę, która ściszonym głosem wzywała pomocy. Przybyłe na miejsce pogotowie zabrało pokrzywdzoną do szpitala w Wałczu.

Wczoraj Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut popełnienia usiłowania przestępstwa zabójstwa, zagrożonego karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 70 latka.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto