Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Trzynastolatek ze Złocieńca najlepszy w Mistrzostwach Polski w kartingu

  • Napisane przez  Sebastian Kuropatnicki
Trzynastolatek ze Złocieńca najlepszy w Mistrzostwach Polski w kartingu

Ostatni weekend sierpnia okazał się szczęśliwy dla 13 letniego mieszkańca Złocieńca Dawida Wiśniewskiego, który podczas dwudniowych Mistrzostw Polski w kartingu „Polish Indoor Kart Championschip”, które odbyły się w szczecińskim  Silver Gokart Center uplasował się na I miejscu zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Polski.

„Polish Indoor Kart Championschip” to największa impreza kartingu halowego w Europie. Do Szczecina przybyli najlepsi kierowcy z tytułami mistrzostw Europy i Świata, nie zabrakło także polskiej czołówki halowców.

Jak relacjonuje Dawid pierwsze wrażenie po wygranej,  to zawsze radość́ i satysfakcja z tego gdzie jesteś́, na jakich zawodach.

Po zeszłorocznej porażce, teraz czułem, że jestem lepiej przygotowany, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Już treningi pokazały że mój poziom jest mega wysoki, a pierwszą wygraną  w sobotę̨ udowodniłem, że jestem liderem. Pozostało tylko to utrzymać́. W kolejnych wyścigach było już rożnie: trzecie i szóste miejsce, ale to tylko dało mi kopa do dalszej rywalizacji. Tym bardziej, że nadal byłem na prowadzeniu w generalce. W tym roku nie miałem zaplecza trenerskiego w żadnym klubie. W zasadzie od zawsze moim trenerem jest mój tata. To on zaraził mnie pasją do tego sportu. Dlatego korzystając z okazji chciałbym w tym miejscu szczególnie podziękować́ mojemu tacie, całej mojej rodzinie, a także rodzinie Niemczyków za ogromne wsparcie w tych i wielu innych zawodach. Wyścig finałowy był pokazem moich możliwości. Chociaż̇ kwalifikacje finałowe były dla mnie dramatem. Startowałem  z pozycji czwartej, a mój, największy rywal  startował z pozycji pierwszej. Podczas wyścigu moje emocje sięgały zenitu. Po naradzie z tatą zdecydowaliśmy o strategii z szybkim pitem (pit- 20 sekundowy zjazd do alei serwisowej). Dzięki tej strategii wyszedłem na drugą pozycję w wyścigu finałowym i to dało mi zwycięstwo w ostatecznej punktacji.

Z ciekawostek i moich sukcesów mogę̨ wymienić́  dwukrotne  wygrane eliminacje do Polish Indoor Kart Championschip, drugie miejsce we Wrocławiu na  Mistrzostwach Dolnego Śląska, a była to pierwsza wizyta na tym torze. Kolejne to miejsca na pudle w Człuchowie i Chojnicach. Gościnnie brałem udział w Family Kart Cup w Bambini Racing,  gdzie poznałem prawdziwy smak kartingu wyczynowego, a później w MG Racing. W tej dyscyplinie też czułem się̨ bardzo dobrze.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej