Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

GREEN SUPPORT 20. W piątek rozpoczynają się duże ćwiczenia strażaków na poligonie w Drawsku Pomorskim.

  • Napisane przez  DSI
Fot. Andrzej Podolak Fot. Andrzej Podolak

Około 300 strażaków, 50 żołnierzy i 20 leśników zostanie wezwanych do zdarzenia na poligonie drawskim. W tym czasie zgodnie planowanym ćwiczeniem dojdzie do pożaru lasu. Wszystko się będzie działo podczas ćwiczeń wojsk NATO. Duża chmura kurzu spowoduje, że pożar nie zostanie od razu wykryty i rozprzestrzeni się na ogromny obszar powodując zagrożenie miejscowości.

Taki podstawowy scenariusz zakłada ćwiczenie na poligonie drawskim. Więcej szczegółów nie mogę ujawnić, chcemy wprowadzić element zaskoczenia dla wszystkich zaangażowanych służb – informuje st. kpt. mgr inż. Andrzej Podolak, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Drawsku Pomorskim

Ćwiczenia mają rozpocząć się 24 września 2020 roku w godzinach późno południowych na terenie obszarów leśnych Nadleśnictwa Drawsko i poligonu drawskiego. Do akcji wezwanych zostanie 18 jednostek straży pożarnych z powiatu drawskiego, w tym pożarnicze jednostki wojskowe. Zaangażowane zostaną samoloty i śmigłowce gaśnicze, pracownicy Lasów Państwowych oraz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.

W dalszym etapie także jednostki pożarnicze z województwa i żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

GREEN SUPPORT 20. W piątek rozpoczynają się duże ćwiczenia strażaków na poligonie w Drawsku Pomorskim.

W trakcie ćwiczeń strażacy będą się szkolić w zakresie jazdy w trudnych warunkach terenowych, dostarczania wody na duże odległości, gaszenia pojazdów wojskowych i nocnej walki z żywiołem. Ćwiczenia potrwają do soboty.

Utrudnienia dla kierowców

W związku z planowaną organizacją ćwiczeń w dniach 25 – 26 września 2020 roku odbywać się będzie wzmożony ruch pojazdów pożarniczych przemieszczających się w kolumnach pojazdów uprzywilejowanych lub w mniejszych formacjach taktycznych.

Przewidywany rejon i termin przejazdu pojazdów uprzywilejowanych:

  • 25.09.2020 r. w godz. 8.00 – 10.00 droga krajowa nr 10 na odcinku od granicy powiatu drawskiego i choszczeńskiego do miejscowości Prostynia - dalej do miejscowości Jaworze,
  • 25.09.2020 r. w godz. 13.00 – 15.00 oraz 18.00 – 20.00 droga wojewódzka nr 175 na odcinku Karwice - Mielenko Drawskie – dalej do miejscowości Oleszno,
  • 26.09.2020 r. w godz. 7.00 – 9.00 droga wojewódzka nr 175 na odcinku Prostynia - Kalisz Pomorski – Karwice – Mielenko Drawskie,
  • 26.09.2020 r. w godz. 7.00 – 9.00 droga wojewódzka nr 175 na odcinku Drawsko Pomorskie – Mielenko Drawskie – dalej do miejscowości Oleszno.
  • W dniu 26 września br. w godzinach 6.00 – 8.00 po terenie powiatu przemieszczać się będą w trybie nie alarmowym siły i środki Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego z terenu powiatu drawskiego.

Po zakończeniu ww. ćwiczeń, w dniu 26 września br. w godzinach popołudniowych po terenie powiatu drawskiego w trybie nie alarmowym przemieszczać się będą siły i środki biorące udział w ćwiczeniach (ok. 60 pojazdów), które wracać będą do jednostek macierzystych.

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej