27-letnia Milena walczy z ostrą białaczką szpikową - szukamy zgodnego Dawcy szpiku

  • Napisane przez  DSI
27-letnia Milena walczy z ostrą białaczką szpikową - szukamy zgodnego Dawcy szpiku

DKMS zwrócił się do nas z prośbą o pomoc i wsparcie działań Fundacji na rzeczy Mileny Bradtke, 27 letniej mieszkanki Karlina, która walczy z ostrą białaczką szpikową i aby żyć będzie potrzebowała przeszczepienia szpiku od Dawcy niespokrewnionego.

Jakiś czas temu zgłosiła się do Nas rodzina Mileny z prośbą o pomoc przy rejestracji nowych potencjalnych dawców. Od tego momentu ruszyła również cała masa zgłoszeń od osób z Karlina i okolic, które również chciałyby pomóc. Staramy się  dotrzeć z informacją do jak największej liczby osób i tu prośba o wsparcie  - pisze Marek Wybraniec, Koordynator ds. Rekrutacji Dawców DKMS

Historia Mileny:

Witaj, mam na imię Milena, jestem mamą najcudowniejszej istoty na świecie, mojego aniołka Oliwki. Razem z  moim partnerem  Marcinem, który jest moją pierwszą miłością, od czasów szkolnych tworzymy wspaniały  związek. Kocham nasze życie i chce być zdrowa, aby widzieć jak dorasta moja córeczka. 

Zachorowałam pod koniec kwietnia, wszystko zaczęło się od niewinnego bólu zęba. Niedługo po tym mój lekarz rodzinny skierował mnie na morfologię krwi. W tym samym dniu dostałam skierowanie  do szpitala w Szczecinie z podejrzeniem białaczki. W tamtej chwili życie naszej rodziny wywróciło się do góry nogami. Niestety ciągle co 5 Pacjent w Polsce nie znajduje zgodnego genetycznie Dawcy.

Obecnie jestem w trakcie 4 cyklu chemioterapii. Wszystko po to, aby zniszczyć komórki nowotworowe i umożliwić wejście w ostatni etap leczenia jakim ma być przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Prawdopodobieństwo znalezienia „bliźniaka genetycznego” wynosi od 1:20 000, a przy rzadkim kodzie genetycznym 1: kilku milionów .

Każdy dzień w szpitalu to ogromna tęsknota za rodziną, ale dzięki temu wiem że mam dla kogo walczyć.  Wiem, że musze żyć nie tylko dla samej siebie, ale i dla moich najbliższych to właśnie moja rodzina daje mi siłę do walki z białaczką.

Chcę wygrać walkę z tą okropną chorobą, wrócić do pracy i oraz być mamą i partnerką na pełny etat!

Diagnoza zmieniła plany

Zanim zapadła diagnoza o nowotworze  marzyłam żeby pojechać z moją rodziną do Egiptu zobaczyć majestatyczne piramidy i poznać tą starożytną kulturę.  Moje dotychczasowe plany i marzenia legły w gruzach, gdyż teraz moje życie jest zawieszone między domem, a szpitalem. Najgorsze są jednak rozstania z córką i moim partnerem. Na dzień dzisiejszy mam tylko jedno marzenie ... wyzdrowieć.

 

Zarejestruj się online nie wychodząc  z domu

Fundacja DKMS po raz kolejny organizuje akcję rejestracji potencjalnych Dawców komórek macierzystych krwi i szpiku na terenie Karlina  i okolic. Tym razem w nowych warunkach, ponieważ ze względu na Covid-19 część działań  przenosimy do Internetu. Mieszkańcy Karlina  wielokrotnie okazali solidarność z osobami chorymi na nowotwory krwi tłumnie rejestrując się w bazie potencjalnych Dawców Szpiku. Dotychczas w Karlinie zarejestrowało się 560  potencjalnych Dawców, a wśród Nich jest 3 osób, które oddały cząstkę siebie, aby podarować szansę na życie potrzebującym Pacjentom. Ty możesz być kolejny!

Rejestracja jest bardzo prosta, wystarczy kliknąć w link :

https://www.dkms.pl/pl/dawca-dla-mileny

i zamówić pakiet rejestracyjny do domu. Gdy pakiet przyjdzie pocztą, należy postępować zgodnie z załączoną instrukcją – pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka na trzy pałeczki oraz uzupełnić i podpisać formularz. Pakiet należy odesłać do Fundacji DKMS. Rejestracja jest całkowicie bezpłatna, a pakiet wystarczy wrzucić do skrzynki pocztowej wykorzystując kopertę zwrotną. Ważne, aby była to świadoma decyzja. 

Ponadto każdy, kto chce się pomóc ma możliwość  zamówienia tzw. ”Zestawu na 5!” zawierającego 10 pakietów rejestracyjnych, który umożliwia zarejestrowanie znajomych i rodziny. Wystarczy tylko wysłać maila  do koordynatora Fundacji DKMS na  adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w treści maila wpisując imię i nazwisko oraz  telefon kontaktowy. Im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców szpiku, tym większa szansa na znalezienie Dawcy dla Mileny oraz Innych Pacjentów potrzebujących przeszczepienia od Dawcy niespokrewnionego.

Kto się może zarejestrować?

Do bazy Dawców Fundacji DKMS mogą zarejestrować się wszystkie osoby o dobrym stanie zdrowia, między 18, a 55 rokiem życia, świadome i wyrażające zgodę na obie metody pobrania.

Są dwie metody pobrania materiału genetycznego do przeszczepienia

  • Pobranie komórek macierzystych z krwi obwodowej (85% wszystkich pobrań)
  • Pobranie szpiku z talerza kości biodrowej  (15% wszystkich pobrań) 

Na oddziałach hematologicznych są tysiące osób, które zmagają się z nowotworem krwi. Szacuje się,  że w Polsce co 40 minut ktoś słyszy taką diagnozę, co daje ponad 13 000 osób rocznie. Blisko 700 Pacjentów kwalifikowanych jest do przeszczepienia szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Wszystkie te osoby potrzebują Twojej pomocy

 

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto