Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Połączyli siły i walczą o głosy z budżetu obywatelskiego. Pozostało 8 dni

  • Napisane przez  DSI
Strażacy OSP z Czaplinka marzą o takim skuterze do działań jaki mają ratownicy WOPR.  Obraz MirellaST z Pixabay Strażacy OSP z Czaplinka marzą o takim skuterze do działań jaki mają ratownicy WOPR. Obraz MirellaST z Pixabay

Na murawie i na plaży bezpieczeństwo nam się marzy, Modernizacja placu zabaw na osiedlu ul. Wałecka i Pro Boy Track Run – to projekty, biorą udział w głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego na 2020 rok. puli budżetu obywatelskiego Czaplinka jest 110 tys. zł.

Od 10 września ruszyło głosowanie mieszkańców na projekty zatwierdzone i dopuszczone przez Burmistrza. Głosowanie odbywa się za pomocą elektronicznego formularza lub tradycyjnie składając wypełnioną kartę w urzędzie. Koniec głosowania przewidziano na 28 września.

Jeden z projektów – modernizacja placu zabaw na osiedlu przy ul. Wałeckiej oszacowany został na kwotę trochę ponad 52 tys. zł. Drugi to pomysł na tor treningowy z przeszkodami. Zakłada stworzenie największego parku przeszkód w województwie zachodniopomorskim. Jego koszt oszacowano na prawie 61 tys. zł.

Trzeci projekt to połączenie sił trzech stowarzyszeń. OSP Czaplinek, kluby sportowe: Iras oraz Lech Czaplinek wspólnie złożyli jeden wniosek. Zakłada on realizację dwóch zadań za kwotę 110 tys. zł., czyli całość wartości czaplineckiego budżetu. W ramach tych zadań OSP wyposażona zostałaby w skuter wodny. Strażacy często pracują na jeziorze Drawsko – będącym jednym z największych w Polsce. Kluby sportowe marzą natomiast o zautomatyzowanym systemie nawadniania stadionu miejskiego.

Koniec głosowania na projekty w czaplineckim budżecie obywatelskim przewidziano na 28 września.

Połączyli siły i walczą o głosy z budżetu obywatelskiego. Pozostało 8 dni

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej