Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Wybieramy giełdę kryptowalut - na co zwracać uwagę?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowanu
Wybieramy giełdę kryptowalut - na co zwracać uwagę?

Giełdy kryptowalut to platformy dające nam możliwość kupna i sprzedaży walut cyfrowych, takich jak popularne Bitcoin, Ethereum czy Ripple. Mechanika ich działania jest bardzo zbliżona do handlu na giełdzie papierów wartościowych lub wymiany walut, czyli Forex.

Największa różnica polega na tym, że zamiast instrumentów finansowych, takich jak akcje spółek i klasyczne pary walutowe, użytkownicy spekulują na cenach par kryptowalutowych. Na przykład, para kryptowalutowa BTC/ETH odzwierciedla stosunek aktualnej ceny Bitcoina do Ethereum, a platforma tradingowa pozwala nam zarabiać na wahaniach kursu poprzez kupno lub sprzedaż pary. Popularność tego typu giełd wynika między innymi z wysokiej płynności, która przekłada się na dynamiczne ruchy cen oraz technologii blockchain, dzięki której kryptowaluty nie są kontrolowane przez wielkie instytucje finansowe. 


Czym kierować się przy wyborze giełdy kryptowalut?


Pierwszą rzeczą, na którą większość osób zwraca uwagę, wybierając jak najlepsze giełdy Bitcoin, jest wachlarz dostępnych par kryptowalutowych. To istotny czynnik, jeśli cenimy sobie szeroki wybór i nie mamy zamiaru ograniczać naszych działań do kilku wyselekcjonowanych instrumentów, z samym Bitcoinem na czele. Liderem z portfolio liczącym ponad 1000 kryptowalut jest tutaj istniejący od 2012 roku Coinbase, a na drugiej pozycji plasuje się Binance, który posiada ich około 150. Kolejną kwestią są opłaty transakcyjne — warto poszukać platformy, na której warunki zawierania transakcji są przejrzyste — zwróćmy uwagę na spread, czyli różnicę pomiędzy kursem kupna i sprzedaży oraz na prowizje pobierane przez platformę. Najlepsze giełdy kryptowalut zwykle oferują nam korzystne spready, co ułatwia zarabianie na zawieranych transakcjach. 

Jeśli zależy nam na interfejsie w języku polskim, naprzeciw naszym oczekiwaniom wychodzi rodzima giełda Bitbay, posiadająca w ofercie 30 instrumentów, a także dająca możliwość wpłat i wypłat w kilku walutach pieniądza fiducjarnego, ze złotówką włącznie. 

Dobry ranking giełd kryptowalut powinien uwzględniać w wyróżnionych pozycjach wielkość dźwigni finansowych — co pozwoli nam określić ryzyko, wymagania weryfikacyjne platformy oraz ewentualne bonusy. Przed zarejestrowaniem się na wybranej przez nas giełdzie, warto też zapoznać się z opiniami użytkowników na jej temat. 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej