Sprawa długu Ostrowic trafiła do sądu. Termin rozprawy to 16 lutego 2021r.

  • Napisane przez  DSI
Sprawa długu Ostrowic trafiła do sądu. Termin rozprawy to 16 lutego 2021r.

Trwa batalia o długi Ostrowic – pierwszej zniesionej gminy w Polsce. Mimo, że gmina nie istnieje od stycznia 2019 roku. To sprawa jej długów jest aktualna. Długi szacowano na ponad 50 milionów, a gmina została zniesiona specustawą. Obszar likwidowanych Ostrowic podzielony został między gminy: Drawsko Pomorskie i Złocieniec

53 mln zł roszczeń. Wojewoda zgodził się na 4 mln zł.

W toku decyzji rządu to wojewoda zachodniopomorski zajął się badaniem wierzytelności wobec byłej gminy. Zgłoszono ich na kwotę ponad 53 mln. zł. Było to 40.383.862,71 zł kwoty głównej, a 13.020.784,52 złotych stanowiły koszty i odsetki. Wojewoda uznał tylko wierzytelności na kwotę 4.003.979,91 złotych.

Z taką sytuacją nie zgodził a się firma MW Trade SA – jeden z 6 wierzycieli. Teraz Zarząd firmy w swoim raporcie z 16 września  poinformował, że pełnomocnik spółki otrzymał informację z Sądu Okręgowego w Szczecinie o wyznaczeniu terminu rozprawy na dzień 16 lutego 2021 roku w sprawie rozpoznania zarzutów Emitenta od informacji Wojewody Zachodniopomorskiego w przedmiocie zgłoszenia wierzytelności przysługujących Emitentowi od Gminy Ostrowice.

Jak informuje wierzyciel MW Trade SA: W związku z toczącym się postępowaniem sądowym oraz brakiem pewności otrzymania płatności w tym roku z tytułu wierzytelności przysługujących Emitentowi od Gminy Ostrowice, a wobec tego brakiem możliwości rozliczenia aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego od osób prawnych o szacowanej wysokości wynoszącej 1,7 mln zł, które powstało w związku z pojawieniem się straty podatkowej w latach 2016-2020, Zarząd Emitenta postanowił o jego rozwiązaniu.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto