Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Najmłodsi mieszkańcy Drawska dowiedzieli się jak bezpiecznie iść do szkoły

  • Napisane przez  Policja
Najmłodsi mieszkańcy Drawska dowiedzieli się jak bezpiecznie iść do szkoły

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim, Strażnicy Miejscy oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim prowadzili wspólne działania, których celem było edukowanie najmłodszych użytkowników dróg, a także kierowców w zakresie prawidłowych zachowań w pobliżu przejść dla pieszych.

W dniu dzisiejszym kilka grup uczniów zostało poinstruowanych jak bezpiecznie korzystać z przejścia z sygnalizacją świetlną przy Szkole Podstawowej nr 1 w Drawsku Pomorskim. Kilka tygodni temu pojawiła się na tym przejściu sygnalizacja świetlna, co jest nowością dla osób, które codziennie przemieszczają się do szkoły. Policjanci przekazywali nie tylko teoria, ale także pokazywali w praktyce jak prawidłowo uruchomić zielone światło i kiedy wejść na przejście dla pieszych, a także jak je bezpiecznie opuścić.

Działania skierowane były także dla kierowców. Funkcjonariusze przypominali o prawidłowych zachowaniach na drodze w obrębie szkół i przejść dla pieszych. Dla dzieci przygotowano również pakiet elementów odblaskowych ufundowanych przez Gminę Drawsko Pomorskie.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej