Drawski autobus kulturalny odwiedził operę i filharmonię

  • Napisane przez  DSI
Drawski autobus kulturalny odwiedził operę i filharmonię

Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim jest w trakcie realizacji projektu wyjazdów tematycznych umożliwiających mieszkańcom gminy Drawsko Pomorskie nieodpłatne skorzystanie z oferty kulturalnej i edukacyjnej teatrów, filharmonii, opery, muzeów, biblioteki czy kina.

W ostatni weekend organizatorzy zaprosili mieszkańców Drawska Pomorskiego na dwie kulturalne wyprawy.

11 września był to koncert symfoniczny w Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, natomiast 13 września wspaniały spektakl baletowy „Dzieci z dworca ZOO” w Operze na Zamku w Szczecinie.

Drawski autobus kulturalny odwiedził operę i filharmonię

Piątkowy wyjazd był wielką gratką dla miłośników Johannesa Brahmsa  i Ludwiga van Beethovena. W koncercie symfonicznym GRANDIOSO, będącym inauguracją sezonu wystąpiła Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie oraz Amihai Grosz na altówce a koncert prowadził dyrygent Rune Bergmann.

Drawski autobus kulturalny odwiedził operę i filharmonię

Uczestnicy wysłuchali:

  • Johannes Brahms/Luciano Berio - Koncert na altówkę op. 120 nr 1 (opracowanie Sonaty na altówkę op. 120 nr 1)
  • Ludwig van Beethoven - Symfonia nr 5 c-moll op. 67
Drawski autobus kulturalny odwiedził operę i filharmonię

W niedzielę, 13. września autobus kulturalny z drugą grupą uczestników pojechał do Opery na Zamku w Szczecinie. Tam odbyło się wielkie widowisko – spektakl baletowy „Dzieci z dworca ZOO”. Spektakl oparty na wstrząsającej autobiografii z sugestywną muzyką ikony rocka Davida Bowiego. Zdobywca Bursztynowego Pierścienia 2018 dla najlepszego spektaklu sezonu oraz Muzycznej Nagrody Teatralnej im. J. Kiepury dla najlepszego choreografa w Polsce. Spektakl Roberta Glumbka oparty jest na bestsellerowej książce „My, dzieci z dworca Zoo” oraz jej filmowej adaptacji. Tragiczne losy nastoletniej narkomanki Christiane F. i jej rówieśników od lat poruszają kolejne pokolenia odbiorców.

Oba wyjazdy były możliwe dzięki pozyskaniu środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury z Programu Kultura Dostępna w ramach projektu pn. „ Rusza autobus kulturalny - miejsce w nim czeka  na Ciebie”.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto