Róbcie przeglądy kominiarskie. W ostatni weekend dwa pożary kominów

  • Napisane przez  DSI
Fot. OSP Czaplinek, OSP Kalisz Pomorski Fot. OSP Czaplinek, OSP Kalisz Pomorski

Jak informują strażacy z Kalisza Pomorskiego i Czaplinka zostali zadysponowani do pożarów kominów. Czy zaczyna się powoli sezon na pożary przewodów kominowych. Razem ze strażakami zalecamy ich sprawdzenie. Zapchane lub nieszczelne mogą być przyczyną pożarów albo wydobywającego się i śmiertelnie groźnego tlenu węgla.

11 września godzinie 21:27 zostaliśmy zadysponowani do pożaru komina w miejscowości Giżyno. Podczas tej akcji została wykorzystana po raz pierwszy lanca kominowa zakupiona w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 – informują strażacy z OSP Kalisz Pomorski.

Róbcie przeglądy kominiarskie. W ten weekend dwa pożary kominów

Natomiast 13 września około godziny 18:43 jednostka OSP Czaplinek została zadysponowana do pożaru kominowego w miejscowości Kamienna Góra. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że pali się sadza w przewodzie kominowym.

Polecono wygasić w piecu i przy pomocy podnośnika koszowego strącić paląca się sadze. W działaniach udział brały 2 zastępy OSP Czaplinek, 1 zastęp OSP Broczyno, 1 zastęp OSP Machliny oraz 1 zastęp OSP Trzciniec – relacjonują strażacy z OSP Czaplinek.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto