Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Dziewczynka z guzem mózgu zbiera zabawki dla innych dzieci. Pomagają jej skazani z Zakładu Karnego w Wierzchowie

  • Napisane przez  DSI
Fot. mł. chor. Arleta Arłukowicz Fot. mł. chor. Arleta Arłukowicz

Nietypową akcję pomocy wymyślili rodzice małej Nadii z Okonka, która jest pacjentką oddziału onkologicznego w bydgoskim szpitalu. Dla małych pacjentów tego oddziału rodzice zbierają zabawki. O akcji zrobiło się głośno i tu pojawiają się skazani z Zakładu Karnego w Wierzchowie.

Za sobą mają różną przeszłość,  niewłaściwe decyzje i działania, które zaowocowały wyrokami skazującymi ich na pobyt w więzieniu. Przed sobą – wybór. Pozwolić na to, by czas płynął bezproduktywnie lub wykorzystać pobyt za kratami jako możliwość poczynienia zmian w sobie, swoim postrzeganiu świata i relacji międzyludzkich. Osadzeni z grupy charytatywnej „Serce w Kratkę” wybrali tą drugą możliwość. Swoją energię i działania ukierunkowali na niesienie pomocy potrzebującym. Chętnie inicjują i realizują  z pomocą opiekujących się grupą wychowawców, różnego rodzaju akcje charytatywne- informuje mł. chor. Arleta Arłukowicz z Zakładu Karnego w Wierzchowie

Zza krat też można pomagać

Naszą nową, ulubioną ostatnio cechą, jest spontaniczność. Takiego natężenia akcji z pomocą nie mieliśmy chyba nigdy. Właśnie wysłaliśmy paczkę z artykułami papierniczymi, z maskotkami, książkami i zabawkami dla dzieci do Nadii, która na swojej stronie na Facebooku prowadzi zbiórkę darów dla małych pacjentów z onkologicznego oddziału szpitala w Bydgoszczy.- opowiada jeden ze skazanych, będących aktywnym członkiem grupy - Jej zaangażowanie w zbiórkę zabawek dla dzieci zobaczyliśmy w telewizji i niezwłocznie postanowiliśmy przyłączyć się do akcji. Znowu była szybka narada, zbiórka pieniędzy i zrobienie listy, co ma być kupione. Zdajemy sobie sprawę, że to jak zwykle tylko kropla w morzu potrzeb, lecz przecież nawet ocean składa się z miliardów kropli- odpowiada skazany.

Akcji pomocy od skazanych było więcej

Nie jest to pierwsza zorganizowana przez grupę  pomoc dla szpitala. Pomagali już szpitalowi w Olsztynie, a także małym pacjentom z oddziału onkologii i kardiologii w Szczecinie.

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej