Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Zakończono inwestycje na dwóch ważnych drogach dla mieszkańców.

  • Napisane przez  DSI
Fot. Urząd Wojewódzki Fot. Urząd Wojewódzki

We wrześniu 2019. podpisana została umowa na realizację zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 1996Z na odcinku Żabin – Nowe Laski”. Wtedy umowę podpisał Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Drawsku Pomorskim – Zbigniew Kot i główny wykonawca -  firma „POL-DRÓG Drawsko Pomorskie” S.A.

10 września 2020 r., czyli rok po podpisaniu umowy na realizację odbyło się jej uroczyste otwarcie.

W ramach inwestycji został przebudowany odcinek drogi powiatowej nr 1996Z o długości 6,2 km między miejscowościami Żabin i Nowe Laski (gmina Wierzchowo). Roboty budowlane obejmowały przebudowę nawierzchni jezdni wraz z przyległymi poboczami, budowę dwóch zatok autobusowych, przebudowę skrzyżowań oraz udrożnienie rowów i przepustów związanych z odwodnieniem drogi.

Wartość oszacowano inwestycji -  5.996.122,18 zł. 

Powiat Drawski otrzymał dofinansowanie na realizację zadania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Umowa na dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego została podpisana na kwotę 2 998 061,09 zł co stanowi 50% zakładanej wartości zadania. Inwestycja była również współfinasowana przez gminę Wierzchowo w wysokości 840.000.00 zł. Ostatecznie wsparcie rządowe wyniosło 2,6 mln zł.

W uroczystości uczestniczyli wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc, poseł Czesław Hoc i Starosta Drawski Stanisław Cybula i Przewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego Urszula Ptak. Wstęgę przecinał także wójt Wierzchowa Jan Szewczyk.

Nowy odcinek drogi usprawni ruch z terenu gmin Wierzchowo i Złocieniec. Poprawi się bezpieczeństwo przejazdu, zwiększy ruch turystyczny, usprawnione zostaną dojazdy do miejscowości Wierzchowo i Żabin.

- Fundusz Dróg Samorządowych to narzędzie chętnie wykorzystywane przez samorządowców do poprawy bezpieczeństwa ruchu w gminach i powiatach – mówi wojewoda Tomasz Hinc – Rząd inwestuje nie tylko w drogi ekspresowe i autostrady, ale też dba o małe miejscowości, gdzie mieszkańcy również potrzebują dobrych i bezpiecznych dróg.

Zakończono inwestycje na dwóch ważnych drogach dla mieszkańców.

Również dziś otwarta została kolejna wyremontowana z udziałem FDS droga - ul. Gronowska w Złocieńcu. Rządowe dofinansowanie w ramach tej inwestycji wyniosło 1,5 mln zł. Bardzo zły stan starej drogi przed remontem uniemożliwiał mieszkańcom bezpieczne i szybkie dotarcie do centrum Złocieńca, gdzie znajdują się: urzędy, szkoły, przedszkola, przychodnie itp. Nowa droga znacząco ułatwi dojazd mieszkańcom i poprawi ich bezpieczeństwo.

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej