Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Gry planszowe – czy będą atrakcją bibliotek w powiecie drawskim ?

  • Napisane przez  DSI
Fot., Adam Cygan Fot., Adam Cygan

Książkowe gry planszowe - rodzaje, autorzy, tematy. Co robić, aby Millenialsi i nastolatki chcieli grać w bibliotece? – takie szkolenie przygotowali organizatorzy Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim, drawska biblioteka oraz trenerzy z Good Books.

To kolejne szkolenie bibliotekarzy

Przypomnijmy, że 30 czerwca w Kinie Drawa odbyło się pierwsze z cyklu szkoleń „Nie tylko bibliotekarz…” mających na celu poszerzenie umiejętności i kompetencji bibliotekarzy z bibliotek publicznych z Drawska Pomorskiego, Kalisza Pomorskiego, Czaplinka, Złocieńca i Wierzchowa. Wtedy bibliotekarze z terenu powiatu drawskiego dowiedzieli się jak przyciągnąć opornych mężczyzn do biblioteki, a gdy już się tam znajdą – jakie rozszerzyć ich literackie horyzonty?

Gry planszowe – czy będą atrakcją bibliotek w powiecie drawskim ?

Teraz tematem były gry planszowe. Uczestnicy dowiedzieli się jak pracować przy ich pomocy aby młodzież chciała grać w nie w bibliotece. Szkolenie było nie tylko teoretyczne. Trenerka Martyna Gontarz z Good Books postawiła na wiedzę praktyczną, dlatego nie zabrakło treningu z grami, gdzie ważna była szybkość podejmowania decyzji i ich trafność.

Takie szkolenie daje możliwość innego spojrzenia na pracę bibliotekarza jako osoby zajmującej się wyłącznie czytelnikiem i książkami. Pozwala ująć zadania biblioteki jako szersze i bardziej atrakcyjne. O to nam chodzi. – podsumowała spotkanie dyrektor Jolanta Pluto Prądzyńska z Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim.

Gry planszowe – czy będą atrakcją bibliotek w powiecie drawskim ?

Projekt „Nie tylko bibliotekarz…” obejmuje zorganizowanie cyklu 9 szkoleń opowiadającym zdiagnozowanym potrzebom środowiska bibliotekarskiego powiatu drawskiego. Szkolenia umożliwią bibliotekarzom uzyskanie nowych umiejętności i kompetencji, a w konsekwencji podniesienie standardów usług oferowanych użytkownikom bibliotek gminnych.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej