Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Na koncercie zespołu Leniwiec kameralnie, atmosfera jednak stadionowa

  • Napisał 

W ramach festiwalu Lato Filmowe w Drawsku Pomorskim 13 sierpnia w sali Ośrodka Kultury przy ulicy Piłsudskiego 12 odbył się koncert zespołu Leniwiec.

Leniwiec to melodyjna, czadowa mieszanka punk-rocka, reggae i ska wzbogacona dźwiękami saksofonu, akordeonu i puzonu. Dochodzą do tego zazwyczaj zaangażowane i polityczne, ale czasem też zupełnie niepoważne, teksty. Muzyka w ich wykonaniu to nie tylko mocne hasła o sprawach, które uważają za słuszne i ważne, ale też zabawa, dowcip i humor.

Jak napisali na swoim profilu wykonawcy: „Koncert w Drawsku Pomorskim był dla nas wyjątkowy. Z jednej strony niesamowita publika - niezbyt liczna ale fantastycznie reagująca na każdą piosenkę; publika, która nie daje zejść ze sceny. Z drugiej strony pierwsze spotkanie z Leszkiem Paradowskim. Leszek jest jednym z najlepszych fotografów w Polsce i autorem zdjęć do naszej płyty "Rozpaczliwie wolny. Piosenki Edwarda Stachury".

Okazało się, że Leszek jest też świetnym perkusistą i zagraliśmy razem na koncercie jeden kawałek. Dzień po koncercie Leszek zabrał nas na sesję zdjęciową - nie możemy doczekać się tych zdjęć ale z góry wiemy, że warto czekać. „

Płyta "Rozpaczliwie wolny – Piosenki Edwarda Stachury" z okładką, na której jest zdjęcie Leszka Paradoskiego w założeniu ma zaskoczyć odbiorców i zmierzyć się z poezją Edwarda Stachury. Twórczość tego wybitnego artysty zainspirowała zespół do stworzenia muzyki o niezwykle bogatej stylistyce, odmiennej jednak od popularnych aranżacji liryki Stachury, dostępnych na polskim rynku muzycznym. Na płycie znajdują się zarówno mocne, rockowe utwory (Introit), jak i folkowe ballady (Opadły mgły, wstaje nowy dzień) Usłyszeć można także typowe i sprawdzone dla Leniwca style, czyli punk-rock (Piosenka dla zapowietrzonego), Reggae (Confiteor) i Ska (Nie rozdziobią nas kruki). Wszystko razem stanowi świetną mieszankę, chwilami czadową i przebojową, czasem skoczną i bujającą, a momentami nastrojową i refleksyjną. Wartość całego przedsięwzięcia podnosi udział znanych gości. Zespół wsparli m.in. Robert Szymański (Sex Bomba), Dominik „Harry" Pyrzyna (The Analogs), Jacek „Dżeki" Stęszewski (Koniec Świata), Łukasz „Zielony" Zieliński (Virgin Snatch) i Marta „Nadia" Adamowicz (Naaman). Całość dopełniły fotografie znanego artysty, Leszka Paradowskiego, które wspaniale współgrają z muzyką i zarazem świetnie oddają ducha poezji Stachury. Premiera płyty - maj 2013

Koncert zespołu Leniwiec_1

LENIWIEC to:

  • Agnieszka „Agis" Szpargała – sax, wokal.
  • Zbigniew "Mucha" Muczyński – wokal, gitara.
  • Paweł "Cyna" Nykiel – puzon, akordeon, chórki.
  • Paweł „Rusek" Wrocławski – gitara.
  • Jakub "Pepesza" Matusiak – perkusja, chórki.
  • Wojciech „Winial" Wiktorski – bas, chórki.

Dodatkowe informacje

  • Film:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej