Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Już wkrótce otwarcie trasy rowerowej Białogard – Złocieniec. 11 września wsiadamy na rower

  • Napisał 
Na szlaku. Fot. WZP Na szlaku. Fot. WZP

Piękne lasy, malownicze jeziora i wspaniałe widok, to atrakcje czekające na Starym Kolejowym Szlaku. 11 września będziemy mogli przejechać po w pełni gotowym i oznakowanym odcinku z Białogardu do Złocieńca. Trasa liczy ponad 61 km i jest idealną propozycją dla spragnionych przygód na dwóch kółkach.

Otwarcie szlaku odbędzie się w piątek 11 września w okolicach Połczyna – Zdroju. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, dlatego warto zaplanować sobie przejażdżkę rowerową.

Szlak zostanie oficjalnie otwarty o godzinie 16. Przy starej stacji w Dziwogórze. Stamtąd wyruszy przejazd rowerzystów. O 17. wszyscy spotkają się na polanie rekreacyjnej w Zajączkowie niedaleko Połczyna-Zdroju. Przygotowany został tam piknik rekreacyjny. Będzie on okazją do zabawy, udziału w konkursach i zajęciach sportowych.

Organizatorzy: Województwo Zachodniopomorskie oraz Gmina Połczyn Zdrój zapraszają również o 19:30 na pokaz filmowy pod chmurką w amfiteatrze w połczyńskim Parku Zdrojowym.

- Konsekwencja i determinacja przynoszą efekty. Jestem przekonany, że ta Stary Kolejowy Szlak ściągnie wielu miłośników rowerowych przygód. Wakacje za nami, ale pogoda dopisuje. Tym bardziej warto wsiąść na rower i rozpocząć przygodę. Gorąco zapraszam na oficjalne otwarcie odcinka z Białogardu do Złocieńca – zachęca marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Złocieniec wyruszy grupą

Zorganizowana grupa rowerzystów wyruszy na szlak Białogard – Złocieniec tego samego dnia. Start zaplanowany został ze złocienieckiego rynku o godzinie 15. Turyści jadą do Zajączkowa i mają do pokonania około 25 km po ścieżce rowerowej.

Mapy tras rowerowych Pomorza Zachodniego już dostępne

Wraz za inwestycją przygotowania szlaków pojawiły się działania promocyjne i informacyjne. Trasy szlaków są już dostępne np. na traseo.pl i komoot.com skąd możemy używać je w smartfonach lub pobrać do zgodnych urządzeniach np. Garmin i Polar. Mapy dostępne są również w wersji papierowej:

Mapy w Informacji Turystycznej w Złocieńcu. Fot. UM
Mapy w Informacji Turystycznej w Złocieńcu. Fot. UM

Z przyjemnością informujemy, że są już dostępne mapy tras rowerowych Pomorza Zachodniego w wersji papierowej. Mapki dystrybuowane są nieodpłatnie w Centrum Informacji Turystycznej w Złocieńcu, ul. Stary Rynek 6. Dostępne są dwie trasy Stary Kolejowy Szlak odcinek Złocieniec-Połczyn Zdrój - Białogard oraz trasa Velo Batlica – informuje Sebastian Kuropatnicki z Urzędu Miejskiego w Złocieńcu

 

Trwają dalsze prace Starym Kolejowym Szlaku

To nie koniec inwestycji na Starym Kolejowym Szlaku, gdzie obecnie trwa projektowanie blisko 12 km łącznika, który otworzy trasę na Świdwin. Pracy wymagają również odcinki na południu województwa. Część infrastruktury w okolicach Wierzchowa i Wałcza jest już gotowa, ale wymaga oznakowania, część jest już zaprojektowana, a część czeka na przygotowanie dokumentacji inwestycyjnej. Na północnym odcinku trasy, dziś bez problemów dotrzemy z Kołobrzegu do Karlina oraz z Mielna przez Koszalin do Wroniego Gniazda. Trasy wymagają jeszcze oznakowania a projektowane są łączniki w pobliżu Białogardu – informuje urząd marszałkowski

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej