Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Międzynarodowy Plener Artystyczny i wernisaż w siemczyńskim pałacu

  • Napisane przez  UM
Fot. UM Fot. UM

W Pałacu Siemczyno odbył się wernisaż prac powstałych podczas trzeciej edycji Międzynarodowego Pleneru Artystycznego, zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Stacja Kultura” z Bornego Sulinowa. W ciągu ostatnich dziesięciu dni artyści plastycy – malarze i rzeźbiarze pracowali w niezwykłych wnętrzach barokowego pałacu. Efekt ich działań do wystawa prezentująca różne style i techniki artystyczne rozmieszczona w niewyremontowanych salach pałacowych. Surowe wnętrza dały niezwykłą przestrzeń do wyeksponowania obrazów i rzeźb.

W otwarciu wystawy wzięli udział liczni goście i przyjaciele „Pałacu Siemczyno” oraz sponsorzy pleneru w tym przedstawiciele władz Czaplinka, Bornego Sulinowa, Złocieńca, powiatów szczecineckiego i drawskiego.

Międzynarodowy Plener Artystyczny i wernisaż w siemczyńskim pałacu

Nie zabrakło i samych autorów prac, a są nimi: Anna Klimowicz, Marta Frankowska, Beata Sudnikowicz, Mariusz Iliasiuk, Olga Kokoryn, Krzysztof Ryfa, Elżbieta Majewska, Małgorzata Krzaczkowska i bliski sercom czaplinecczan Edward Szatkowski. Nad całością czuwała pełna energii komisarz pleneru Gina Malinowski. To ona również była gospodynią wystawy, opowiadała o szczegółach pracy artystów oraz podkreśliła duże znaczenie integracyjne wydarzenia.

Międzynarodowy Plener Artystyczny i wernisaż w siemczyńskim pałacu

Wystawa przez najbliższy miesiąc będzie dostępna w Pałacu, a następnie planowane jest wyeksponowanie prac w innych miastach województwa zachodniopomorskiego.

12 września odbędzie się XLIV Henrykowskie Spotkania Kulturalne, na których jednym z punktów będzie właśnie wystawa poplenerowa zaplanowana na godz. 16:00.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej