Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Bilans wakacji w zachodniopomorskim. 164 wypadki, w których rannych zostało 187 osób, a 22 z nich...

  • Napisane przez  Policja
Fot. DSI Fot. DSI

Lato to dla Policji głównie wzmożone działania na drogach dojazdowych do miejsc letniego wypoczynku oraz większa ilość służb w pasie nadmorskim i popularnych miejscach wypoczynku naszego regionu. Niezmiernie ważne jest też bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą i związana z tym profilaktyka tj. uwrażliwienie najmłodszych oraz ich najbliższych na zagrożenia oraz zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

W okresie wakacyjnym na drogach województwa najbardziej wzmożony ruch kołowy był na trasach prowadzących do miejscowości nadmorskich. Policjanci ruchu drogowego podczas działań „Bezpieczne wakacje 2020”, czuwając nad bezpieczeństwem na drogach, kontrolowali prędkość pojazdów, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Mundurowi w białych czapkach szczegółowo sprawdzali także autobusy przewożące dzieci na kolonie czy obozy.

W ramach akcji Bezpieczne Wakacje 2020 zachodniopomorscy policjanci skontrolowali 860 autobusów przewożących dzieci i młodzież do miejsc wypoczynku wakacyjnego. W 38 przypadkach policjanci stwierdzili usterki stanu technicznego autobusu natomiast w 20 przypadkach uniemożliwiono jego dalszej jazdy z uwagi na poważne usterki. Policjanci zatrzymali 21 dowodów rejestracyjnych oraz 4 prawa jazdy. W przypadku 2 kontroli kierowca autobusu był pod wpływem alkoholu.

Od początku wakacji tj. od 26 czerwca do 31 sierpnia br. na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 164 wypadków, w których rannych zostało 187 osób. 22 z nich to wypadki śmiertelne, w których śmierć poniosły 23 osoby.
W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego odnotowaliśmy o 110 wypadków mniej. Spadek wypadków dotyczy zarówno ogólnej liczy takich zdarzeń, jak i zabitych tj. o 8 mniej i rannych o 134 mniej. Mniej było też kolizji o 174 zdarzeń.

Pomimo wielu apeli oraz prowadzonych działań profilaktycznych, podczas działań „Bezpieczne wakacje 2020” na zachodniopomorskich drogach zatrzymano około 838 nietrzeźwych kierujących tj. tych co odpowiedzą za przestępstwo, za które grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Okres wakacyjny sprzyja zwiększonej liczbie osób wypoczywających na terenach przywodnych i akwenach.  Stróże prawa przez cały okres wakacji podejmowali liczne przedsięwzięcia mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa nad wodą. Policyjni wodniacy dbając o bezpieczeństwo kontrolowali akweny, zwracając szczególną uwagę na dzikie kąpieliska. Od początku wakacji na terenie naszego województwa utonęło 18 osób. W tym samym czasie w ubiegłym roku utopiło się 21 osób.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej