Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Wszystko, co warto wiedzieć o obrączkach

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Wszystko, co warto wiedzieć o obrączkach

Pomimo iż każdy ślub może nie o się od siebie różnić, jedna część ceremonii zawsze pozostaje taka sama: wymiana obrączek. Ten zwyczaj ma swoje korzenie w starożytnym Egipcie, a swoją becną formę ma od XX wieku.

Aby wybrać odpowiednią biżuterię, która będzie towarzyszką całego życia, warto poznać kilka faktów.

Ważne znaczenie obrączki

Wszystko, co warto wiedzieć o obrączkach

Obrączki przede wszystkim wskazują, iż dana osoba jest po ślubie. Ich okrągły kształt bez początku i końca ma symbolizować nieskończoność i cykliczną naturę życia. Otwór, w którym umieszcza się palec, jest z kolei symbolem bramy, którą młoda para wspólnie przekracza, wchodząc na nową drogę życia.

Na której ręce nosi się obrączkę?

Wszystko, co warto wiedzieć o obrączkach

W Republice Czeskiej obrączkę zazwyczaj nosi się na palcu serdecznym lewej dłoni. Ten zwyczaj najpewniej wywodzi się ze starożytnego Rzymu, w którym wierzono, iż tędy płynie tak zwana żyła miłości, która zmierza wprost do serca. Z praktycznego punktu widzenia, lewa ręka zazwyczaj jest mniej używana i noszona na niej biżuteria mniej się zużywa. Jednakże w niektórych krajach (takich jak Rosja, Norwegia czy Polska) ludzie często noszą obrączki na palcu serdecznym prawej dłoni.

Jak dopasować obrączkę do pierścionka zaręczynowego?

Czy pragnie Pani nosić obrączkę obok pierścionka zaręczynowego? Jeśli tak, należy upewnić się, czy dobrze do siebie pasują. Przede wszystkim warto zdecydować się na takie, które mają podobny styl, co często oznacza kupno obrączki i pierścionka w tym samym czasie, nawet z dużym wyprzedzeniem przed ślubem. Dobrym pomysłem jest dobranie jednego bardziej, a drugiego mniej ozdobnego. Na przykład do pierścionka, który ma minimalistyczny styl, można bez obaw założyć obrączke ozdobioną diamentami.

Wszystko, co warto wiedzieć o obrączkach

Zestaw, który nie jest identyczny

Obecnie wiele par decyduje się na obrączki, które nie są identyczne. Często zdarza się, iż mężczyzna pragnie mieć obrączkę z białego złota, a kobieta z różowego. Można oczywiście dopasować element, który je do siebie upodobni, ale tak naprawdę nie ma w tym względzie ograniczeń.

Teraz, wiedząc kilka podstawowych faktów o obrączkach, mogą Państwo przystąpić do poszukiwania idealnych dla siebie. Studio jubilerskie KLENOTA poleca wybór wysokiej jakości odpornych materiałów, z których są wykonane, dzięki czemu będą towarzyszyć Państwu przez całe życie, zawsze tak samo piękne.


 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej