Od teraz ostatnia sobota sierpnia na tym podwórku stanie się dniem sąsiada

  • Napisane przez  Maciej Słomka
Fot. Maciej Słomka Fot. Maciej Słomka

Projekt „Poszukiwacze Zaginionych Inicjatyw” w gminie Czaplinek jest nośnikiem inwestycji, których pomysłodawcami są sami mieszkańcy. Jedną z takich osób jest Ula Czerniawska, lider grupy inicjatywnej „Sąsiedzi i Przyjaciele”.

Dzięki aktywności tej grupy powstało atrakcyjne miejsce dla mieszkańców. To miejsce gdzie każdy może się spotkać z każdym, gdzie można się zrelaksować i miło spędzić czas. W sobotę sąsiedzi i przyjaciele uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu „przejęli we władanie” nowe podwórko. Miejsce, które sami wymyślili i przygotowali.

To tutaj w sobotę pierwszy raz odbyło się spotkanie inauguracyjne, na które przybyli Burmistrz Czaplinka Marcin Naruszewicz i Małgorzata Fedorowiat – Nowacka zastępca Burmistrza Czaplinka. Przybyło także wielu mieszkańców. Piknikowe spotkanie, mnóstwo zabawy, a przede wszystkim integracja lokalnej społeczności to główny atut „Naszego Podwórka”. Wszyscy zgodnie ustalili, że od teraz ten dzień będzie uznany za osiedlowe święto i stanie się „Dniem sąsiada”.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w realizacji naszej inwestycji. Projekt ”Poszukiwacze Zaginionych Inicjatyw” realizuje Fundacja „Nauka Dla Środowiska” - relacjonuje finał projektu Animator Lokalny Maciej Słomka

Od teraz ostatnia sobota sierpnia na tym podwórku stanie się dniem sąsiada

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto