Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

340 tys. złotych na komputery dla dzieci z rodzin zastępczych

  • Napisane przez  Róża Kursa
Obraz Chuck Underwood z Pixabay Obraz Chuck Underwood z Pixabay

Okres zamknięcia szkół i zdalnej nauki z powodu pandemii wyraźnie pokazał, że komputer służy nie tylko do rozrywki, ale jest również ważnym narzędziem do nauki. Powiat Drawski wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci z rodzin zastępczych przystąpił do projektu pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie pandemii COVID-19”. Dzięki projektowi Powiat Drawski otrzymał ponad 340 tys. złotych na realizację zadań.

Głównym celem projektu jest zapobieganie i ograniczenie negatywnych skutków wystąpienia COVID-19 w obszarze pieczy zastępczej. Realizacja celu nastąpi poprzez wzmocnienie rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, placówek opiekuńczo – wychowawczych z Powiatu Drawskiego w zakresie bezpiecznej realizacji zadań tych podmiotów w okresie epidemii COVID-19.
W ramach pomocy w organizacji zdalnego nauczania wsparcie otrzymają dzieci umieszczone w pieczy zastępczej poprzez zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania i sprzętu audiowizualnego – w formie użyczenia, zakup środków ochrony indywidualnej i wyposażenia do bezpośredniej walki z epidemią, zakup wyposażenia do organizacji miejsca kwarantanny/izolacji dla dzieci z pieczy zastępczej, jak i wsparcie rodziców zastępczych, pracowników rodzinnych oraz instytucjonalnych podmiotów pieczy zastępczej w sytuacji zagrożenia epidemią choroby COVID-19.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej