”Selfie po polsku” - W Gudowie kręcą film. Możesz w nim wystąpić

  • Napisane przez  DSI, Materiały producenta
”Selfie po polsku” - W Gudowie kręcą film. Możesz w nim wystąpić

”Selfie po polsku” to nowy serial, który kręcony jest m.in. w Gudowie (gm. Drawsko Pomorskie) nad jez. Lubie. Teraz producenci za naszym pośrednictwem zapraszają Was do wzięcia udziału w filmowej przygodzie.

Spotykamy się na Castingu do filmu/serialu w piątek 17 września 2020 od 17.00  do 19.00. Zapraszamy różne osoby, w wieku 20 - 40 lat. Casting odbędzie się na terenie Hotel Mclub Gudowo 64, Drawsko Pomorskie. Zgłoszenia pod numerem: 516 602 288 – informują organizatorzy

Opis serialu i filmu „Selfie po polsku”

Na przełomie wieków zaczęły powstawać i wciąż są popularne seriale oraz filmy utrzymane w stylistyce tzw. mockumentary czyli pseudo dokumentu. Ich fenomen to z jednej strony efekt znudzenia widowni tradycyjną formą przekazu a z drugiej kryzysu ekonomicznego 2008, który nie ominął także branży filmowej i telewizyjnej, i zmusił do potanienia produkcji. Do kin trafiły filmy jak „Blair Witch Project”, „Borat”, „Joaquin Phoenix. Jestem, jaki jestem”, „Co robimy w ukryciu”, „Ostatni egzorcyzm” a w Polsce „Polisz kicz projekt”. Seriale silące się na poważne tematy  - „Szpital”, „Policjanci i policjantki”, „Lombard”, „Ukryta prawda”, „19+”,  zalewają od lat polską telewizję a zachodnie seriale komediowe jak "Biuro” (The Office), "Parks and Recreation" i "Współczesna rodzina (Modern Family), „Chłopaki z baraków” (Trailer Park Boys) osiągają kultowy sukces, powstają ich kolejne sezony. Jedne i drugie przynoszą telewizji i VOD zyski znacznie przekraczające ich budżety.

”Selfie po polsku” - W Gudowie kręcą film. Możesz w nim wystąpić

Humor prezentowany w tych ostatnich dociera do szerokiego odbiorcy, zarówno tego, co chce nieco bezmyślnie odpocząć przy piwie, jak i  zdecydowanie bardziej wyrafinowanego. Serial „Selfie po polsku” jest polską odpowiedzią na powyższe seriale i roi się od żartów , które  podanie  w formie fałszywego dokumentu o przekręcie robionym na kręceniu filmu, powoduje, że widz dosłownie pęka ze śmiechu. Szczególnie, że serial w komediowy sposób wyśmiewa kulisy produkcji filmu, a żarty wydające się należeć do niższej klasy humoru, są w głębi inteligentne a operowanie nimi w sposób ukazany w „Selfie po polsku”, z odpowiednim balansem i dystansem, zapewnią widzom świetną rozrywkę.

Mariusz odgrywa zakręconego  człowieka bez zahamowań, seksistę, wykorzystującego ludzi i sytuacje. Pojawia się wśród ludzi chcących odnieść jakikolwiek sukces, zaistnieć w mediach czy zagrać w filmie. Każdy chce osiągnąć sławę i  traktuje organizowane przez niego castingi na poważnie.

Serial jest celną krytyką obecnego społeczeństwa, skupionego na sobie i osiąganiu sławy, takiego co mamy okazję podglądać w internecie. Mariusz niemalże wrzeszczy nam w nos jak Rewizor Gogola  - "Z kogo się śmiejecie?... Z samych siebie się śmiejecie".

Mariusz powraca z formą, którą wypracował już dwadzieścia lat wcześniej w filmie „ Polisz Kicz Projekt” a która teraz podbija youtube. Już wtedy używał języka stosowanego obecnie przez wszelkich vlogerów –  Wardęga, Blowek, Stuu czy Friz,  mają milionowe widownie.

”Selfie po polsku” - W Gudowie kręcą film. Możesz w nim wystąpić

Aktorzy występujący w serialu to w większości amatorzy, debiutanci wykonujący z realnym życiu najróżniejsze prace od sołtysa, przez dyrektora stacji telewizyjnej, po właścicieli poważnych firm, co dodaje całości tylko autentyczności. W rolach naiwnych dziewczyn z castingów pojawiają się znane influencerki i instagramerki m.in. Kasia Motloch - kasia_kejsi, Magda Lubacz (zwyciężczyni „Projekt Lady”) Malubaaa, Marta Borkowska marta_lvlfit, Ewa Woch (modelka) unique_lace, Wiktoria Sypucińska victoriasypucinska.mtv i wiele, wiele innych. Z profesjonalistów obok Mariusza Pujszo mamy znanego komika Grzegorza Halamę, którego rola w serialu, to wieczna niezgoda na szaloną produkcję i swoją w nim grę oraz pojawi się wiele innych znanych osób z showbiznesu w tym Marek Włodarczyk, Henryk Gołębiewski, Michał Milowicz, Zbigniew Buczkowski czy Tomasz Oświecimski

Mimo ogromnego ładunku surrealistycznego a czasem specyficznego humoru i potężnej dawki autoironii, twórcy serialu traktują swoich bohaterów z sympatią i ciepłem. I ten sposób przedstawienia fabuły nawiązujący do amerykańskich mockumentów czyni z „Selfie po polsku” rzecz absolutnie fenomenalną. Można polecić go każdemu, kto chce się pośmiać, kto ma w sobie choć trochę luzu i dystansu do otaczającego go świata.

Streszczenie serialu

Selfie po polsku to pierwszy polski serial mockumentary w reżyserii Mariusza Pujszo autora słynnego w swoim czasie „Polisz kicz projekt”. Serial opowiada o przygodach trójki przyjaciół. Ich celem jest szybkie wzbogacenie się i odbicie z kłopotów finansowych. Mariusz, Grzegorz i Piotr postanawiają zarobić na produkcji filmu. Filmu nie chcą skończyć. Większe zyski przynosi im naciąganie na kasę osób zgłaszających się na castingi, szkolenia aktorskie, reklamowanie produktów  czy różnego rodzaju inwestorzy niż sam film. Wciąż balansują na granicy prawa i dobrego smaku, nie zrażając się różnego rodzaju przeszkodami pojawiającymi się na ich drodze do celu. Przy okazji bardzo dobrze się bawią, oglądając  wszystkich z „parciem na szkło”. Ale fortuna kołem się toczy i przychodzi czas, że wszystko się obraca przeciw nim.

Całość jest zrealizowana w konwencji mockumentary, czyli udającym dokument. Bohaterów więc na każdym kroku śledzi ekipa filmowa. Stąd często mamy tu do czynienia z elementami typowymi dla dokumentów - mówieniem wprost do kamery czy rzucaniem do niej jednoznacznych spojrzeń i gestów. Liczne sceny, będące atutem serialu, to nieprzewidziane, prawdziwe wpadki z planu.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto