Społecznik. Nabór potrwa do 30 sierpnia 2020. Nie zwlekaj. Środków jest na minimum 225 projektów

  • Napisane przez  DSI
Społecznik. Nabór potrwa do 30 sierpnia 2020. Nie zwlekaj. Środków jest na minimum 225 projektów

Po kilkumiesięcznej przerwie powraca tradycyjny nabór do Programu Społecznik na lata 2019-2021. Pula środków zarezerwowana na to rozdanie pozwoli na realizację ponad 200 społecznych projektów.

Pandemia koronawirusa to również wielkie zmiany dla społeczników. Problemy z realizacją przyjętych zadań, opóźnienia i co równie ważne brak możliwości realizacji nowych projektów. Tu z pomocą przyszła specjalna edycja Społecznika pod nazwą „Społecznik na Ratunek”.

Skorzystali z niej także społecznicy w powiecie drawskim.

- Ruszamy z projektem "SILNI W WALCE". Mamy już maseczki z filtrem FFP3. Ponadto w ramach projektu zakupiony został ozonator powietrza, organizujemy warsztaty psychologiczne dla pracowników w związku z pracą z grupą wysokiego ryzyka oraz prowadzimy szkolenie dotyczące stosowania środków ochrony osobistej – informowali w lipcu społecznicy realizujący projekt w Domu Pomocy Społecznej w Darskowie w gminie Złocieniec.

Walki z koronawirusem podjęła się także Ochotnicza Straż Pożarna w Broczynie. Strażacy ochotnicy szkolili jak prawidłowo zakładać i nosić maseczkę ochronną, prowadzili dezynfekcję poprzez ozonowanie obiektów użyteczności publicznej.

To tylko wybrane dwa projekty z wielu jakie realizowano podczas specjalnej edycji.

Strażacy przeprowadzają dezynfekcję świetlicy w Broczynie. Fot. OSP Broczno
Strażacy przeprowadzają dezynfekcję świetlicy w Broczynie. Fot. OSP Broczno

19 sierpnia rusza II nabór Programu Społecznik na rok 2020

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego podjął decyzję o uruchomieniu zawieszonego dotychczas z przyczyn epidemiologicznych II naboru wniosków w ramach Programu Społecznik na rok 2020.

Nabór rozpocznie się 19 sierpnia 2020 r. i będzie  obejmował wyłącznie I filar – Mikrodotacje. Dofinansowanie w wysokości do 4 tys. zł otrzyma minimum 225 inicjatyw w skali województwa. Oznacza to, że w każdym z pięciu subregionów zostanie dofinansowanych min. 45 projektów.

Budżet przeznaczony na inicjatywy to 900.000,00 zł. Nowością w nadchodzącym naborze będzie wspieranie działań zwiększających zaangażowanie młodzieży w życie lokalnych i szkolnych społeczności, wzmacniających świadomość obywatelską uczniów i studentów oraz pobudzających młodych do tworzenia własnych inicjatyw na rzecz najbliższego otoczenia.

Na wybór części projektów będzie miała wpływ Rada Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, która pełnić będzie funkcję „głosu doradczego”. Młodzież zarekomenduje do dofinansowania po 5 projektów z każdego subregionu wcześniej ocenione przez komisję konkursową pod względem formalnym i merytorycznym.

– Na Pomorzu Zachodnim chcemy budować otwartą społeczność, społeczeństwo obywatelskie. Dzięki Programowi Społecznik od trzech lat rocznie realizujemy setki wspaniałych inicjatyw – proekologicznych, kulturalnych, edukacyjnych i sportowych. Jesteśmy otwarci na głos młodych ludzi. Czas kwarantanny pokazał, że młodzież chętnie angażuje się w działania społeczne i wolontarystyczne, dodatkowo tworząc różnego rodzaju aplikacje i grupy kontaktowe. Chcemy wzmacniać kompetencje liderskie młodych ludzi, angażować w działania obywatelskie – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.  

O środki z Programu Społecznik, podobnie jak przy wcześniejszych naborach,  mogą ubiegać się  nie tylko organizacje pozarządowe, ale również współpracujące z nimi grupy nieformalne.

Wnioski można składać w generatorze Witkac  od 19 sierpnia 2020r.  do 30 sierpnia 2020r. do godz. 23.59  Projekty  w ramach II naboru na rok 2020 można realizować w terminie od 23 września do  6 grudnia 2020 r. – informuje na stronie operator programu Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego

Chcesz wiedzieć więcej – przejdź na stronę programu: spolecznik.karrsa.eu lub Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego.

Aktualne informacje zamieszczane są także w mediach społecznościowych – na profilu Program Społecznik (Facebook). 

 

 

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto