PARK - Drawski Festiwal Teatrów Ulicznych - zdjęcia

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Nie dość, że weekend się okazał bardzo upalny to jeszcze PARK – Festiwal Teatrów Ulicznych w Drawsku Pomorskim nie pozwolił widzom ostygnąć do późnej nocy. Przez dwa festiwalowe dni w widzowie mogli zobaczyć 14. Spektakli w wykonaniu 8 teatrów z całej Polski.

Park witał gości

Park Chopina to stary i piękny teren. Stał się on przestrzenią do gry aktorów z Krakowa, Poznania, Zielonej Góry, Gdańska, Wrocławia i Łodzi. W centrum parku stanął wielki napis, który nie tylko przypominał jakie wydarzenie się odbywa. Był również materiałem dla najmłodszych aby spróbowali swoich sił w malarstwie.

Kuglarze, klauni, kukiełki znów stały się modne, a baśnie i bajki stały się rzeczywistości

Cyr Whel Mikołaj Kubowicz i Teatr Kulka zaskoczyli swoimi występami. Jak się okazało zarówno pokazy akrobatyczne na kole jak i tradycyjne przedstawienia kuglarzy i klaunów mogą w tych czasach się jeszcze podobać i zatrzymać pędzących ludzi. Teatry Katarynka i Trójkąt mimo, że całkowicie odmienne przeniosły dzieci w świat bajek i baśni. Ten pierwszy prezentował bajki nowoczesne, edukacyjne i przystępne w odbiorze z ogromem efektów specjalnych. Teatr trójkąt przeniósł wszystkich w odleglejsze od rzeczywistości czasy. Widzowie poznali dawne stwory i zjawy z polskich baśni. Na wielką żeglarską wyprawę zabrał Teatr Łata, a zaraz później na komedię familijną zabrał w prehistoryczne czasy teatr OTOTO.

Grali nie tylko aktorzy, grało też światło

Trzy ostatnie spektakle sobotniego późnego wieczora to również był niesamowity pokaz światła i cienia. Ogrom świateł i laserów w pokazie Titti Tirst Teatru Katarynka a chwilę później już poważny „Czas wilka” Teatru Ewolucji Cienia.  W niedzielę aktorzy z Katarynki zabrali najmłodszych na wspólną wyprawę do miejskiej dżungli oraz w morze. Widzów zaczarowali również aktorzy z teatru lalek Małe Mi.

Drawski Festiwal Teatrów Ulicznych to już cykliczna impreza realizowana w Drawsku Pomorskim w okresie wakacyjnym. Każdego roku przyciąga uwagę coraz większej liczby widzów. Festiwal  sfinansowano z dotacji celowej gminy Drawsko Pomorskie i środków własnych Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto